7
Sloboda
20
Prva liga RS: BSK - Famos 1:0

U derbi susretu 15. kola Prve fudbalske lige Republike Srpske fudbaleri BSK-a savladali su Famos iz Istočne Ilidže rezultatom 1:0. Gol odluke postignut je u desetom minutu meča kada je Ognjen Kremenović, posle centaršuta Milenka Devušića iskoristio neopreznost odbrane gostiju i matirao nemoćnog Nebojšu Divčića. Prvo poluvrijeme proteklo je u dominaciji "romantičara" koji su mogli da postignu i više golova, ali su pokazali zavidnu neefikasnost. U 23. minutu Devušić se našao u dobroj prilici, ali je njegov šut iskosa sa desne strane završio pored gola Divčića. Šest minuta kasnije Dragan Benić je proigrao Dimitrijevića koji je izbegao ofsajd zamku, a njegov šut ukrotio je golman "motorista". Kremenović je u 35. minutu ponovo bio u šansi za gol da bi njegov šut zaustavio Divčić.
U nastavku susreta domaći su napadali dok su gosti svoju šansu tražili iz kontranapada. Prvu ozbiljniju priliku na utakmici izabranici Momčila Stanića imali su u 58. minutu duela kada je Đorđe Zubac iskosa sa dvadesetak metara šutirao, a golman Banjalučana Siniša Marčetić izbacio loptu u korner. Odličnu šansu imao je i napadač Famosa Đorđe Jovanović, u 58. minutu, koji je sa nekih 18 metara šutirao preko gola. Do kraja meča u šansama se našao Dimitrijević koji je oba puta bio neprecizan.