Mladost
Krim Merkator
Budućnost
Jagodinke osvojile Voždovac!

Rukometašice Jagodine gostovale su u 4. kolu Superlige Srbije ekipi Voždovca gde su zasluženo odnele 2 boda rezultatom 37:27 (20:13).

Utakmicu su otvorile Jagodinke preko sjajne Andrijane Tatar Koja je briljirala kako u odbrani tako i u napadu gde je postigla 4 pogodaka. Jagodinke su proradile i napravile ozbiljnu razliku tek nakon 23. minuta mini serijom od 6 golova pa su na desetominutni predah otišle sjajnim rezultatom 20:13 koji je nagoveštavao veliku pobedu.

U drugom poluvremenu osetio se pad u ekipi Jagodine što su Voždovčanke kaznile ali strateg gostiju Dragan Markov nije dozvolio domaćoj ekipi Voždovca da priđe pa je razlika porasla i meč završen sa +10 za Jagodinke. Jagodini je ovo 4. meč u nizu i trenutno je na drugom mestu sa 4 pobede i gol razlikom +38 dok prvoplasirani Bekament iz Aranđelovca ima +50 uz isti učinak.

Sledeće kolo Jagodinke će u sportskoj hali „JASSA” dočekati Naisu dok će Voždovac u Zaječaru odigrati meč protiv istoimene ekipe.

Superliga – 4. kolo

ŽRK Voždovac 1955 – ŽORK Jagodina 27:37 (13:20)

Sportska hala: UVC „Šumice”

Gledaoci: 150

Sudije: Pendić Ivan i Obradović Marko

Kontrolor: Mašić Zorica

ŽRK Voždovac 1955:

Stanojević, Andrić 1, Todorović, Božinović 5, Mančić 5, Petrović 2, Petronijević 1, Radulović 2, Petrović M. 10, Lukić, Vasić, Mitrović, Zafirović, Erdeljanović, Mitrić 1.

Trener: Radan Rovčanin

ŽORK Jagodina:

Bogdanović, Adžić 1, Bogojević 1, Žižić, Mitrović 8 (igrač utakmice), Sivčev, Nišavić, Tatar 4, Jevtić 3, Aleksić, Jovanović, Ašanin 1, Đurašinović, Gojković 8, Stepanović 1, Vučković 10.

Trener: Markov Dragan

Sedmerci: ŽRK Voždovac 1955 (6-5), ŽORK Jagodina (2-2)

Isključenja: ŽRK Voždovac 1955 2 minuta, ŽORK Jagodina 12 minuta.