Bela Palanka
Lokomotiva
Zlatar
Rukometaši Radničkog pobedili prijepoljski Pobednik: Rukometašice Radničkog izgubile od ORK Beograda

Rukometaši Radničkog 1964 su u utakmici 6-og kola Super B lige za muškarce savladali ekipu „Pobednik“ iz Prijepolja rezultatom 39-18,poluvreme 19-11.
Samo do 5-og minuta i rezultata 2-2 je trajala neizvesnost na parketu hale Jezero.Od tog trenutka na terenu je postojao samo jedan tim.Sve je polazilo za rukom momcima šefa struke Radosavljevića, iz čvrste i agresivne odbrane nizali su se uspešno realizovani kontranapadi i prednost je rasla,a na semaforu u 30-om minutu je stajao rezultat 19-11.
Drugi deo igre nije doneo ništa dobro igračima Pobednika.Rasterećeni domaćini su ušli još agresivnije i raznovrsnije što je rezultiralo konstantnim uvećanjem prednosti na kontu Radničkog.Stručni štab domaćina je dao šansu svim igračima,koju su oberučke iskoristili.Na momente atraktivna igra u kojoj su prednjačili Mihajlo Knežević i Stefan Stanojev je i dovela do konačnih 21 gola prednosti ( 39-18).
Ovom pobedom Radnički je zadržao lidersko mesto na tabeli.
U redovima Radničkog najefikasniji su bili Mihajlo Knežević i Bojan Tomić sa 7 pogodaka, a kod gostiju se istakao Aleksandar Babić sa 8 postignutih golova.

Igrač utakmice : Mihajlo Knežević

RK Radnički 1964 –RK Pobednik: 39-18 (19-11)
Kragujevac: Hala “Jezero”. Gledalaca : 250
Sudije: Davor Tarajić, Vladan Andonovski
Sedmerci: Radnički 4 (3), Pobednik 1 (0)
Isključenja: Radnički 6 min, Pobednik 12 min
Radnički 1964 : Bogićević, Blagojević 1, V.Stevanović 2, Ristić 3, Mutavdžić , Lekić ( 6 odbrana), Dobrosavljević 3, Petrović (15 odbrana), Knežević7, M.Stevanović 2, Radenović 1, Stanojev 6, Bogdanović 3, Tomić 7, Janićijević 1, Medić 3.
Pobednik : Babić, Petrić 1, Babić, Petrić, Rajić 2, Hajdarević 1, Hamzić 4, Tabaković, A.Babić 8, Ječmenica, Bajraktarević 2.

U sledećem kolu Radnički će gostovati u Novoj Varoši ekipi “Zlatar”.

Rukometašice Radničkog 1964 su poražene u 6-om kolu Super B lige na gostovanju u Beogradu od lidera na tabeli,ekipe ORK „Beograd“ rezultatom 36-34,poluvreme 21-14.Uprkos porazu Kragujevčanke su zadržale šesto mesto na tabeli.
Ekipa Beograda,koja u svom sastavu im više prekaljenih superligaških igračica,je bolje otvorila utakmicu i u 8-om minutu došla do prve značajnije prednosti ( 5-2),ali borbene gošće serijom 3-0 i golom Jasmine Kolak poravnavaju na 5-5.Međutim iskusnije,raspucanije igračice Beograda,uz čini se početno nesnalaženje Kragujevčanki,predvođene večeras fenomenalnom Tamarom Kaitović i poslovično golgeterski raspoloženom Sarom Garović iz minuta u minut povećavaju prednost,koja je u pojedinim trenucima dostizala 8 golova prednosti,odlaze na odmor rezultatom 21-14.
Probale su sve igračice Radničkog u drugom delu igre,smanjivale par puta prednost,ali je u 44-om minutu ponovo bilo 8 razlike ( 30-22).Promenom odbrane trener Kurandić je pokušao da promeni stanje stvari na terenu i u tome uspeva.Gošće konačno ulaze u svoju prepoznatljivu seriju,igru koja lomi protivnika i u 52-om minutu pogotkom Milice Đorđević,koja je uz raspoloženu Željanu Pojužinu dala značajan doprinos na širini u igri,smanjuju na gol prednosti Beograda ( 33-32).Činilo se da će doći do potpunog preokreta,no veliko iskustvo domaćina i hladnokrvnost u presudnim momentima je rezultirala golom Ivane Arsić u poslednjem minutu za konačnih 36-34,uz opšti utisak da je utakmicu presudila slabija igra Radničkog u prvom delu igre. U redovima domaćina najefikasnije su bile Tamara Kaitović sa 11 kao i Sara Garović i Ivana Arsić sa po 7 pogodaka,dok su kod ekipe Radničkog prednjačile Jasmina Kolak sa 8, Ajlin Bjelak i Nevena Aleksić sa po 6 postignutih golova.

Igrač utakmice : Ivana Arsić

ORK Beograd –RK Radnički 1964: 36-34 (21-14)
Beograd: Hala “Banjica”. Gledalaca : 200
Sudije: Aco Mitanoski,Davor Petrović
Sedmerci: Beograd 2 (0), Radnički 3 (2)
Isključenja: Beograd 4 min, Radnički 6 min

ORK Beograd : Ristić, Kaitović 11, Garović 7, Tešić 4, Moračanin, Maksić, Starčević 1, Arsić 7, Gudžić 2, Tomić, Protić 4, Kostrešević.
Radnički 1964 : J.Pojužina ( 4 odbrane), Đorđević 4, Radosavljević, Bjelak 6, Simić, Blagojević 1, Hasanović ( 8 odbrana), Anja Vlašković, Mikić 1, Anastasija Vlašković, Todorović, Tina Petrović, Tijana Petrović 3, Kolak 8, Aleksić 6, Ž.Pojužina 5.

Narednog vikenda Radnički će ugostiti ekipu “Sloven” iz Rume.