Lokomotiva
Zlatar
Rukometaši Dubočice na korak od Superlige

Laka utakmica za Leskovčane, foto: Bojana Antić

Na poslednjoj utakmici na domaćem terenu rukometaši leskovačke Dubočice savladali su ekipu Kuršumlije rezultatom 39:25 (22:10). Do kraja takmičenja ostalo je još jedno kolo, a Leskovčani se već vide u Superligi.

Laka utakmica Leskovčana koji su i u gostima Kuršumličane dobili i to sa 11 razlike. Već na prvom poluvremenu bila je izvesna pobeda domaćina, ali su nivo igre zadržali i u nastavku utakmice.

U više navrata Dubočica je imala i dvocifrenu prednost, a jedino joj je muke stvarao kapiten gostiju Nemanja Milenković, koji je dao više od polovine golova svog tima - čak 13.

Rukometaši domaćeg sastava su, sa druge strane, podelili minutažu. Lazar Adamović i Nikola Matović bili su najefikasniji, postigavši po 7 golova.

Domaći tim očekivao je pobedu, kaže za Južne vesti sportski direktor leskovačkog kluba Saša Miljković. Za ulazak u Superligu ostala im je još jedna prepreka, ali se nadaju da će i nju uspešno preći.

Dobili smo ih sa 11 razlike u gostima, tako da smo očekivali pobedu. Narednu utakmicu igramo sa ekipom iz Nove Varoši, neće biti lako, ali nadam se da ćemo i to uspešno da uradimo. Već nas vide u Superligi i nadam se da je to to, ali hajde da sačekamo još tu utakmicu pa da slavimo - kaže Miljković.

Leskovčani se i dalje za ulazak u Superligu bore sa kragujevačkim Radničkim, ali ako do kraja takmičenja obe ekipe budu imale isti broj bodova, mesto u višem rangu obezbediće Dubočica jer ima bolji međusobni skor.