Jedinstvo (B)
0 0 pre 5 godina
1 komentara
Gosha77
Ako se po jutru dan poznaje,onda na dobrom terenu u Trnjanu I prelepom vremenu se odigrala utakmica koja je bila puna sansi sa dosta golova. Pocetna inicijativa igraca gostiju OFK Rutevca nije urodilo plodom u prvih 20 minuta,tako da se prepustilo otvorenom igrom Borca I OFK Rutevac. U 21 predivnim sutom gostujuce ekipe Petra Blagojevica,ekipa domacina pogadja stativu I ostavlja utisak da ova utakmica dobija svoj tok. U 25 minuta ekipa domacina umalo nije stigla do vodjstva kada je lopta prosla kroz ceo peterac a golman gostiju samo ispratio pogledom. Minut posle toga,slobodan udarac za goste,izvodjac igrac broj 11(Nikola Denic) ali golman Domacina Nikola Begovic divnom paradom spasava svoj gol. Redjali su se sutevi na obe strane ali bez nekih izgleda za promenu rezultata. Taman kad su svi mislili da ce poluvreme ostati kako je I krenulo na pocetku,igra rukom gostujuceg igraca sa brojem 13 (Milos Mitrovic) u svom sesnestercu menja tok utakmice. Precizan sa bele tacke u 44 minutu za ekipu domacina je bio igrac sa brojem 10,Milos Zlatanovic. U drugom poluvremenu ekipa Rutevca je krenula ofanzivno ali prvi do pogotka su stigli igraci domacina. U 50 minutu kontranapad igraca Borca krenula je preko Zivkovica koji je dodao do Spasica,Spasic divnim dodavanjem do igraca broj 3(Simic Lazara) I 2:0 – Mat u tri poteza. Taktika gostiju se nije menjala....ofanziva.....taktika domacina.....odbrana I prilika za kontranapad. U 52 minutu faul golmana nad igracem gostujuce ekipe broj 9 (Nemanja Lazarevic) u kaznenom prostoru.Siguran sa bele tacke je igrac sa brojem 11 (Nikola Denic). 60 minut slobodan udarac za gostujucu ekipu....odlicno ubacivanje sa desne strane igraca sa brojem 11 (Denic Nikola),lopta dolazi do igraca sa brojem 4 (Radojkovic Lazar) sut ali odlicna odbrana golmana Domacina Nikole Begovica koji odbija loptu a na istu nalece igrac sa brojem 6 (Brzakovic Dusan),udarac I precka,lopta pada na jedanaest metara do igraca sa brojem 18 (Adamov Milan) ali losim sutem I opet odbranom ispred svog gola Nikole Begovica zavrsava se ova akcija. Od tog trenutka napadi OFK Rutevca se zvrsavaju jalovo a kontranapadi ekipe Borca se ne realizuju jer odbrana gostiju na celu Radojkovic Lazara je na visini zadatka. 81 minut kontranapad Borca,dodavanje do igrac sa brojem 11 (Zivkovic Nikola) sam ispred golmana ali zastavica pomocnog sudije je sprecila da se poveca rezultat na 3:1,ofsajd. 82 minut slobodan udarac za ekipu Rutevca ali los sut igraca sa brojem 11 (Denic Nikola) nije promenio skor na utakmici. Kako se utakmica blizila kraju,gosti su sve vise stezali obruc oko domaceg gola,tako da je bilo pitanje vremena kada ce doci do promene rezultata. 85 minut,aut za gosta sa leve strane u visini peterca,izvodjac igrac sa brojem 4 (Radojkovic Lazar).Ubacivanje iz auta u srce sesnesterca,guzva,lopta dolazi do igraca koji je usao u drugom poluvremenu kao izmena sa broje 18 (Adamov Milan),glavom I 2:2. Karte su podeljene,igra se otvara....90 +1 minut slobodan udarac za domacina ali igrac sa brojem 10 (Zlatanovic Milos) pogadja igraca u zivom zidu. 90 + 2 lopta je izasla van igre,korner za gostujucu ekipu,izvodjac igrac sa brojem 9 (Lazarevic Nemanja).....lepo ubaceno u sesnesterac na glavi igraca sa brojem 11 (Denic Nikola)......spusta na ivici peterca,guzva,i opet igrac sa brojem 18 (Adamov Milan) izlazi kao pobednik, 2 : 3 ,Rutevac u vodjstvu. Minut do kraja ,Borac je krenuo na sve ili nista,u tom napadu uspeli su samo da upute ne tako jak sut preko igraca sa brojem 10 ( Zlatanovic Milos) ali golman gostiju je bio na pravom mestu I sacuvao sva 3 boda. Moze se reci na kraju da sreca prati hrabre jer prepreka od 2:0 do 2:3 je bila prevelika ali za OFK Rutevac nije bila nedostizna. FK BORAC: Begovic,Kostadinovic,Simic,Grujic,Ilic,Kostic,Pesic (Babic 72),Spasic,Dojcinovic (Petrovic 83),Zlatanovic I Zivkovic. OFK RUTEVAC: Randjelovic,Milosevic,Milenkovic (Todorovic 75) ,Radojkovic,Mitrovic M.,Brzakovic,Blagojevic (Gojkovic 75),Mitrovic D.(Stankovic 65),Lazarevic,Zipalovic (Adamov 46) I Denic.