TSC
Zemun

Omladinci Čuke petardirali Novobeograđane

23.08.2020 H.D.Vujanović

Igra mačke i miša na BASK-u, Čukarički superioran u prvom poluvremenu. Stvorili su sijaset prilika koje nisu iskoristili, a za to su podjednako krivi nespretni domaći napadači i sjajni vratar gostiju. Radnički opredeljen isključivo na odbranu svog gola, totalno bezidejan u manevru.
Bunker je probijen u 20. minutu, Lukić je sa ivice šesnaesterca šutirao, vratar kratko loptu odbio do Ergelaša koji je šalje u prazan gol. Ajdar je u 39. minutu povisio na 2:0 udarcem glave sa 3 metra i tim rezultatom se otišlo na odmor.
Radnički u nastavku preuzima inicijativu, ali njihovi napadi su zaustavljanani na 20 metara od gola, te su jedino udarcima sa distance pokušavali da ugroze vratara domaćih. Čuka na drugoj strani ponovo stvara puno prilika iz brzih kontranapada koje ne koristi u punoj meri inače bi rezultat bio izražen dvocifrenom razlikom.
Na 3:0 povisio je Drezgić lob udarcem glavom sa peterca u 54. minutu, a Lukić se u 60. minutu posle tropoteznog kontranapada, prešavši i vratara ušetao u gol za 4:0. Na dodavanje Ergelaša u 81. minutu Golijanin se našao sam na 12 metara od gola i rutinski poslao loptu u sam ugao.

ČUKARIČKI - RADNIČKI (NB) 5:0 (2:0)

STADION: FK BASK. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Marković Momčilo. POM.SUDIJE: Krstić Ivan i Božović Goran. STRELCI: Ergelaš 20.min, Ajdar 39.min, Drezgić 54.min, Lukić 60.min i Golijanin 81.min (Čukarički).
ČUKARIČKI: Kožul, Rogan (Adžić), Kadijević, Miladinović (Petković), Drezgić, Denić, Ajdar (Rak), Lukić, Milivojević (Čermelj), Ergelaš, Đukić (Golijanin).
RADNIČKI (NB): Antić, Nešić, Pekić, Pupovac (Marković), Stojanović (Ostojić), Novčić (Jongkvan), Ivković (Bogićević), Stijović, Vučinić, Kežman (Stijepović), Nikolić.

Omladinske lige Omladinske lige Omladinska liga Srbije Čukarički Radnički (NB)