Gradina
Sloga (M)
13. April
FUD-u sva tri boda na početku prvenstva

Fudovci su u prvom kolu Prve rasinske okružne lige dočekali ekipu Vinogradara i slavili rezultatom 2:1. Prvu ozbiljniju priliku na meču su imali domaći fudbaleri u 24. minutu preko Lukovića koji je pokušao iz slobodnog udarca da ugrozi gol Vinogradara, ali je bio neprecizan. Nakon toga gosti preuzimaju inicijativu i stižu do prednosti u 29. a strelac je bio Miladinović posle greške Jelića.

Domaći fudbaleri su u 35. minutu tražili od sudije da svira penal, nakom starta nad M.Nikolićem koji je oboren u šesnestercu. Sudija je na apele domaćih fudbalera ostao nem, a igrač domaćih Luković je zaradio žuti karton zbog prigovora.

Terensku inicijativu domaći krunišu pogotkom u 39. minutu nakon greške i sudara dvojice fudbalera Vinogradara Tatića i Đukića, M.Nikolić to vešto koristi i asistira svom prezimenjaku i saigraču N.Nikoliću, a ovaj postiže gol za 1:1.

U nastavku domaćin je uspeo da preokrene rezultat golom u 72. minutu, a strelac je bio N.Nikolić iz sjajno izvedenog slobodnog udarca sa 40 metara. Golman gostujuće ekipe je loše procenio let lopte misleći da će završiti visoko preko gola, a ustvari završila je iza njegovih leđa. Na kraju pobeda bruskih "Metalaca" i velika tri boda na početku novog prvenstva.

FUD - Vinogradar 2:1 (1:1)

Brus-Sudija: Veljković David (Kruševac).Strelci: N.Nikolić u 41. i 72. minutu za FUD, a Miladinović u 30. minutu za Vinogrdar.

FUD: Jovanović, Čalovejić, Jelić, Mitrović, M.Nikolić, Simić, Luković, N.Nikolić, Pavlović, Vuković ( od 58. minuta Knežević), Đokić (od 46. minuta Mijajlović).

VINOGRADAR: Radulac, Gajić, Azdejković (od 46. minuta Milovanović), Đukić, Milosavljević (od 63. minuta Savić), Miladinović, Nikolić, Miljković (od 52. minuta  Petković), Pršić, Tatić i Veličković.