0-1

Bečejci prvi put povezali dve pobede
07.10.2020 V. Jankov

Radost Bečejaca posle izjednačujućeg gola Tutnjevića

Tiski brod se, zahvaljujući prvim vezanim pobedama, izvukao se iz mulja, ali je još uvek daleko od bezbedne zone. Koliko raduju tri postignuta gola, toliko zabrinjavaju dva olako primljena.

Otvorili su Bečejci dobro utakmicu iveć u drugom minutu lopta je nasela na prečku. Izvedena su tri uzastopna udarca iz ugla, ali gosti su izdržali pritisak. U šestom minutu je Tanasić rukama zaustavio Ilića, a Kobiljski iz „slobidnjaka“ sa dvadesetak metara uz pomoć golmana uzdrmao prečku. A onda hladan tuš kraj Tise. Bajić je kadinalno pogrešio na desnom boku, Stojanović se dokopao lopte i prosledio je u mrežu za 0:1. Do izjednačenja došlo je u 28. minutu. Ilić je oborio u kaznenom prostoru Krajinovića, i sudija Petrović se nije dvoumio da dosudio je najstrožu kaznu. Siguran egzekutor sa bele tačke bio je Ilija Tutnjević. U 34. minutu je bilo 2:1. Kurtiši je presekao napad rivala na polovini njihovog dela terena, proigrao Krajinovića, koji je dodao Žarku Kobiljskom, a ovaj poveo loptu par koraka i snažno šutirao ilopta se zakoprcala u levom uglu nemoćnog Buzadžije. Nastavili su Bečejci na atacima i već u narednom minutu Ilić se našao u povoljnoj prilici, ali je njegov šut zaustavio golman Bačkopalančana. A onda još jedna kardinalna greška odbrane domaćih i 2:2. Korpuletni štoper gostiju Damjan Todorović je iskoristi statičnost domaćih iposle udarca iz ugla visoko skočio i glavom prosto zakucao loptu u mrežu.

U nastavku je opao tempo i viđen je samo jedan pogodak. Prvo je Krainovića u solo prodoru pred kaznenim prostorom gostiju prekršajem zaustavio Jević, a onda je Tutnjević brzo i maestralno poslužio Strahinju Ilića, koji vešto koristi priliku i postiže gol za konačnih 3:2. Tri minuta kasnije ponovo je Krajinović bio u napadu, ali ga sada na dvadesetak metara obara Todorović. Isti igrač je, proigran od Tutnjevića, u 72. minutu ušao s loptom u kazneni prostor i snažno šutirao, ali je golman gostiju istrčao, skratio ugao i sačuvao svoju mrežu.

OFK Bečej 1918 - Stari grad   3:2 (2:2)

Bečej: Gradski stadion kraj Tise: Bez gledalaca. Sudija: Dejan Petrović (Vršac) 8. Strelci: 0:1 Stojanović u 15, 1:1 Tutnjević u 28 (11. m), 2:1 Kobiljski u 34, 2:2 Todorović u 37, 3:2 Ilić u 59. minutu. Žuti kartoni: Tutnjević (OFK Bečej 1918), Tanasić, Juhik, Todorović, Jević (Stari Grad). Igrač utakmice: Žarko Kobiljski (OFK Bečej 1918).

OFK Bečej 1918: Puškić 7, Bajić 6 (od 46. Lovre 6,5), Vorgučin 7, Tatić 6,5, Ostojić 7, Tutnjević 7,5, Kurtiši 7,  Ilić 7, Krajinović 7,5 (od 89. Pavlović -), Kobiljski 8 (od 77. Mitrović -), Hasičić 6 (od 46. Tišma 6,5).

Stari Grad: Buzadžija 7, B. Gluvić 6, Todorović 7, Jević 6, Ilić 6, Juhik 6 (od 60. M. Gluvić 6), Tanasić 6, Vlajić 6,5, Tekić 6(od 46. Batinica 6), Stojanović  6,5 (od 46. Krajinović 6), Krstić 6.