FON napunio mrežu nemoćne Zvezde

Detalj sa meča FON - Crvena zvezda (foto: H.D.Vujanović)

Apsolutni favorit, protiv totalno remontovanog proŔlogodiŔnjeg Ŕampiona, sve osim pobede FON-a bi bila senzacija.

Ā

Posle samo 73 sekunde na semaforu je stajao rezultat 1:0, strelac gola je bio Pavlović. Igrao se 4. minut kada Lazić postiže drugi pogodak za FON. Zvezda se potom uspeÅ”no branila sve do 12. minuta, tada PeÅ”ić postiže lep gol Å”utem sa 14 metara.Ā

Zvezda je iznenadila u kontri uspavanu odbranu domaćih, igrao se 16. minut i smanjuju na 3:1 preko Jovanovića. Razlika u klasi je evidentna, konačan rezultat prvog poluvremena 5:1, postavlja Borisavljević golovima u 19. i 20. minutu.

Kako zavrÅ”avaju prvo, tako domaći počinju i drugo poluvreme. Strelac je bio Lazić u 22. minutu. Zatim se golovi ređaju kao na traci, PetraÅ”ević je zabio pod prečku, minut kasnije, a u 25. minutu je već 8:1, gol ovaj put postiže Radovanović.Ā

U 30. minutuĀ je viđen najlepÅ”i gol na utakmici, postiže ga Brkić poslavÅ”i loptu u raÅ”lje sa 8 metara. Reprezentativac PrÅ”ić se takođe upisao u strelce u 33. minutu, bio je to deseti gol domaćih. Nepun minut kasnije Blagojević sprovodi loptu u svoju mrežu, kola koja su krenula nizbrdo nema ko da zaustavi. U 38. minutu viđena su tri gola, Brkićev i PetraÅ”evićev za FON, dok S.Đukić postiže drugi gol za Zvezdu. Konačnih 14:2 postavio je Mihić minut pre kraja utakmice.Ā

Zvezdin deficit bi bio izražen joÅ” većom razlikom da na golu nije stajao kapiten Mladenović koji je odbranio sijaset teÅ”kih Å”uteva. U pretposlednjem kolu narednog vikenda FON ide na noge Vranjancima, dok Zvezda gostuje u NiÅ”u ekipi Kalča.

FON - CRVENA ZVEZDA 14:2 (5:1)

SALA: USC Voždovac-Å umice. GLEDALACA: Bez prisustva publike. SUDIJE: Galić Branko i Biorac Ivan. STRELCI: Pavlović 2, Lazić 4. i 22, PeÅ”ić 12, Borisavljević 19. i 20, PetraÅ”ević 23. i 38, Radovanović 25, Brkić 30. i 38, PrÅ”ić 33, Blagojević 34. (a.g.) i Mihić 39.min (FON), Jovanović 16. i S.Đukić 38.min (C.Zvezda).

FON: Vulić, Krasnić, Brkić, PetraÅ”ević, Pavlović - rezerve: Josimović, Borisavljević, Lazić, Mihić, Radovanović, PeÅ”ić, Mandić, PrÅ”ić.Ā

CRVENA ZVEZDA: Mladenović, Sarić, N.Đukić, Milosavljević, S.Đukić - Blagojević, Jovanović, Đuričić, Čkonjević, Ivančević, Inajetović.