FON
Ekonomac
TrećeligaÅ” izbacio Zvezdu iz Kupa Srbije
25.02.2021 mojacrvenazvezda.net

Futsaleri Crvene zvezde nastavljaju sa loÅ”im rezultatima ovog proleća. Nakon tri ubedljiva prvenstvena poraza, igrači i dalje zvaničnog srpskog Å”ampiona u malom fudbalu poraženi su u osmini finala Futsal kupa Srbije.

Ā

KMF Aleksinac 2015 ā€“ KMF Crvena zvezda 4:2 (2:0)

Svi koji prate srpski futsal sport dobro znaju da je naÅ”a ekipa tokom zimske pauze u potpunosti promenila igrački kadar. Svi oni koji su pre samo tri meseca nosili crveno-beli dres u Futsal Ligi Å”ampiona napustili su redove kluba, a znatno podmlađen sastav očigledno teÅ”ko u ovom momentu može bilo kome da se suprostavi. I pored te činjenice, teÅ”ko da je bilo ko očekivao da će naÅ”i futsaleri biti poraženi i od ekipe koja se trenutno nalazi na sredini tabele trećeg stepena takmičenja, odnosno Treće Futsal lige Srbije grupa ā€žIstokā€œ. Međutim, očigledno je to aktuelna realnost, a kakva nas budućnost iŔčekuje ostaje nam da vidimo.

KMF Crvena zvezda je put Aleksinca krenula sa svega osam igrača. Izuzetno motivisani domaćin je već nakon 18 minuta igre stekao prednost od dva gola razlike. KAda je Djukić u 23. minutu smanjio na 2:1 činilo se da je preokret ipak moguć, ali je domaćin za svega tri minuta joÅ” dva puta zatresao naÅ”u mrežu i bilo je jasno da je plasman u narednu rundu nacionalnog kupa samo pusti san. Svojim drugim pogotkom u 36. minutu susreta Djukić je postavio i krajnji rezultat aleksinačkog duela.

Iako crveno-beli nisu imali posebne ambicije u Kup takmičenju, ostvareni rezultat je svakako bolan i svi u klubu sa strepnjom očekuju predstojeći prvenstveni susret koji narednog vikenda crveno-beli igraju protiv Nove Pazove, a ujedno će taj meč biti i pokazatelj može li ovaj sastav naÅ”eg futsal kluba da očuva prvoligaÅ”ki status.

Dvorana: Hala sportova Aleksinac. Igrano bez prisustva gledalaca.Ā Sudije: MiloÅ” Grujić, Stevan Lazarević i Željko Stoilkov.Ā Strelci: 1:0-Ristić u 11, 2:0-Djurić u 18, 2:1-Djukić u 23, 3:1-Ristić u 33, 4:1-Zeka u 35, 4:2-Djukić u 36. minutu.Ā Ā Å½uti kartoni: Zemljak (Aleksinac 2015), Milosavljević, Djukić (Crvena zvezda).Ā Crveni karton: Živić (Aleksinac 2015) u 24. minutu.

KMF Aleksinac 2015: PETKOVIĆ, DjURIĆ, JEZDIĆ, RISTIĆ, ŽIVIĆ, Stevanović, Čudić, Živković, Zeka, Spasić, Zemljak, Petrović, Stojanović.
KMF Crvena zvezda: MLADENOVIĆ, INAJETOVIĆ, IVANIŠEVIĆ, PETRONIJEVIĆ, MILOSAVLjEVIĆ, Blagojević, Djukić, Jevtić.