Banat
Odbojkaši Bečeja su pobedom završili prvoligašku sezonu
10.03.2021 V. Jankov

Odbojkaši Bečeja pobedom su završili sezonu - foto: V. Jankov

Odbojkaši Bečeja su, kako se i očekivalo, pobedom okončali aktuelnu sezonu Prve B lige. Potvrdilo se da je Tisa duboka za „fenjerdžije“ iz Bavaništa. Tokom čitavog meča domaćin je bio bolji i reklo bi se „s pola snage“ stigao do svoje osme pobede, čime je donekle popravio učinak.

U prvom setu vodila se izjednačena borba do 8:9, a onda su domaći napravili seriju od 12:2 i potom rutinski set priveli kraju. Banaćani su u drugom periodu igre rezultatski bili ravnopravni do 7:7, a onda su Bačvani pojačali ritam, ali su se, posle 23:16, u samom finišu opustili i na kraju je bilo 25:20. U poslednjem setu se ravopravno igralo samo do rezultata 5:5, posle čega se razlika uvećavala, da bi domaćin, opet u finišu, posle 23:14, napravio par grešaka i sve se okončalo rezultatom 25:17. Odnos poena 75:54, a mogao je biti i ubedljiviji, najbolje svedoči da su u oproštajnoj utakmici sezone rivali bili neravnopravni.

Bečej - Bavanište   3:0 (25:17, 25:20, 25:17)

Bečej: Sportska dvorana OSC „Đorđe Predin Badža“. Bez gledalaca. Sudije: M. Svilar (Inđija) i S. Trišić (Klek).

Bečej: M. Rakić, Mehić, Gajičić, Đ. Rakić, Bašić, Milovac, Lukić, Grujić, Koković.
Bavanište: Pančić, Jovanović, S. Savin, D. Savin, Marković, J. Savin, Šipetić.