45'
33'
Težak poraz Zlatibora kod kuće
07.10.2021 zlatiborpress.rs

Fudbaleri Zlatibora poraženi su od Žarkova rezultatom 5:0 na domaćem terenu u 11. kolu Prve lige Srbije. Ovo je najteži poraz čajetinskog tima u poslednjih pet godina od ulaska u treći rang takmičenja, i jedan od najubedljivijih poraza kod kuće. Strelci za pobedu beogradskog tima bili su Damjan Dostanić u 5. i 77. minutu, Damjan Gojkov u 55. i 66. i Mateja Zuvić u 88. minutu.

Meč je počeo loše po ekipu Predraga Ristanovića jer je odbrana kapitulirala već posle pet minuta. Pružili su domaći posle početnog šoka dobru igru, imali su nekoliko šansi, ali su udarci Ivkovića i Krkotića bili nedovoljno precizni. Ipak, sve je bilo rešeno početkom drugog poluvremena. Defanzivci Zlatibora su veoma smušeno delovali što koristi Gojkov da duplira prednost. Ekipa u belim dresovima je psihički potpuno pala, izgubila se sva sigurnost, tako da je Žarkovo sa lakoćom došlo do još tri pogotka i ubedljive pobede.

Zlatibor nijednom u prethodnih 12 sezona nije primio više od četiri gola kod kuće. Prethodno su primljena tri gola u prvoligaškim porazima u aprilu 2019. godine  od TSC-a 1:3, u martu od Bežanije 0:3 i u februaru iste godine od Radničkog takođe sa 1:3. U Srpskoj ligi Zapad, požeška Sloga je u oktobru 2016. pobedila na Švajcariji 0:3, dok je u Okružnoj ligi u aprilu 2013. Polimlje trijumfovalo sa 0:4.

Posle četvrtog poraza u takmičenju, Zlatibor je pao na 14. mesto sa devet bodova, a ovo je bila šesta uzastopna utakmica bez pobede u ligi. Sa druge strane, Žarkovo je prekinulo niz od tri poraza i zauzima peto mesto sa 19 bodova. U narednom kolu, Čajetinci gostuju Mačvi.

Izvor: zlatiborpress.rs