Modriča
Zvijezda 09
Leotaru bodovi na otvaranju
16.07.2021 sportdc.net

Prvu utakmicu nove sezone Premijer lige BiH odigrali su u Bijeljini Radnik i Leotar, a pobjedu su slavili gosti iz Trebinja rezultatom 1:0.

Ā

Radnik je sveukupno bio daleko bolja ekipa koja je imala veći broj odličnih prilika, ali ih nije uspio realizovati, dok su Trebinjci svoju iskoristili i na kraju doÅ”li do pobjede.Ā

Do prve prilike Radnik je stigao u petoj minuti preko Pantelića, ali je odbrana Leotara na vrijeme otklonila opasnost, da bi isti igrač zaprijetio i u 12. minuti, kada je pogodio prečku.Ā

Pantelić je i sredinom prvog poluvremena bio u glavnoj ulozi kada je iz odlične pozicije Å”utirao, ali samo pored gola.Ā

Nastavio je Radnik i u ostatku prvog poluvremena kontrolisati igru, ali bez značajnijih Å”ansi, te je ostalo 0:0.Ā

Drugo poluvrijeme također započinje sa velikim pritiskom domačih, ali prilika pravih nije bilo sve do 60. minute kada Pantelić ponovo promaÅ”uje fenomenalnu Å”ansu i ostavlja svoj tim bez gola.

Kazna za promaÅ”aj stigla je u 68. minuti kada je Leotar doÅ”ao do vodstva.Ā

Sekulović je najviÅ”e skočio u Å”esnaestercu domaćih i Å”utirao glavom, Aljkanović je odbranio njegov udarac, ali odbijenu loptu Sekulović zakucava u mrežu i donosi vodstvo svojoj ekipi.

Nakon primljenog gola Radnik je bacio sve karte u napad u pokuÅ”aju da dođe do poravnanja, a takva igra im je donijela dvije velike prilike. Prvo je Å uber u 77. minuti loÅ”e zahvatio loptu i poslao je preko gola, da bi četiri minute kasnije Å arić iz fenomenalne pozicije slabo Å”utirao glavom.Ā

Do kraja susreta Radnik je i dalje pokuÅ”avao doći do poravnanja, ali se Leotar uspjeÅ”no odbranio i na kraju doÅ”ao do iznenađujuće pobjede i prva tri boda nakon povratka u Premijer ligu BiH.Ā

Ā

Lige Republike Srpske Lige Republike Srpske m:tel Premijer liga BiH Radnik Leotar