Voždovac
Mačva

Zvezda jedva pobedila Lučance

07.11.2021 H.D.Vujanović

Posle remija sa Italijanima minule srede, u Ligi Å”ampiona za mlade, Zvezdine omladince očekuju obaveze u domaćem prvenstvu, a u goste im je stigla po njih uvek neugodna Lučanska Mladost. Podsećanja radi, u poslednjem kolu proÅ”logodiÅ”njeg prvenstva koja je odigrana u Beogradu, Mladost je pobedila rezultatom 3:1 i tako malo pomutila Å”ampionsko slavlje Beograđana.

Ā

Utakmica je bez deÅ”avanja sve do 27. minuta, kada Zvezda dolazi u vođstvo. Ognjenović je izveo slobodnjak sa oko 22 metra, lopta je zakačila nekog u živom zidu i zavrÅ”ila iza leđa nemoćnog MatijaÅ”evića. Uzvratili su gosti veoma brzo, Jojić je na dodavanje Veličkovića u 33. minutu izaÅ”ao sam pred Borjana i bio neumoljiv.Ā

Omladinci Zvezde u drugo poluvreme ulaze mnogo odlučnije. Nakon centarÅ”uta NikolaÅ”evića u 48. minutu, strelac gola za domaće Ognjenović je sa desetak metara uputio udarac kraj desne stative. Bolje sreće nisu domaći ni u 61. minutu, NikolaÅ”ević je posle solo akcije uputio udarac sa 10 metara iskosa, istakao se odbranom golman gostiju. JoÅ” jednom je MatijaÅ”ević izaÅ”ao kao pobednik, ovaj put u 70. minutu posle Å”uta Brankovića.

Svi pokuÅ”aji domaćih igrača da ubeleže pobedu ostali bi bezuspeÅ”ni, da jedan igrač odbrane Mladosti u 85. minutu nije odigrao loptu rukom u svom Å”esnaestercu. NikolaÅ”ević je uspeÅ”no realizovao jedanaesterac za mukotrpno osvojena tri boda Zvezde.Ā

Naredno 14. kolo je na programu tek za dve sedmice zbog obaveza omladinske reprezentacije, a tada se na ovom istom terenu iz juga "Marakane" igra meč između Grafičara i Crvene Zvezde, dok u Lučane stiže trećeplasirani Čukarički.Ā

CRVENA ZVEZDA - MLADOST 2:1 (1:1)

STADION: Rajko Mitić - jug veÅ”tačka trava. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Stefanović Milan. POM.SUDIJE: MiÅ”keljin MiloÅ” i Tubić NjegoÅ”. STRELCI: Ognjenović 27. i NikolaÅ”ević 86.min (k.u.) (C.Zvezda), Jojić 33.min (Mladost). ŽUTI KARTONI: Stojanović, NikolaÅ”ević i Lečić (C.Zvezda), Pribaković i Divac (Mladost).

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Mimović, Marić (Goldin), Pantić, Melentijević, Lečić, Ognjenović (BoÅ”ković), Stojanović, Rakić (Janković), Branković (Pirgić), NikolaÅ”ević (Đurić).

MLADOST: MatijaÅ”ević, Radovanović, Đerković, Mitrović (Divac), Jojić, Pelivanović (Pribaković), Maksimović, Perović, Obućina, Stojanović (Stanisavljević), Veličković.

Omladinske lige Omladinske lige Omladinska liga Srbije Crvena zvezda Mladost (L)