Radnički 1912
1. Maj Ruma

Radnički pogotkom Bjelice slavio protiv OFK Kikinde

20.11.2021 ZRKlik

Fudbaleri Radničkog pred domaćom publikom,  u okviru 15. kola Srpske lige grupa "Vojvodina", uspeli su da ostvare pobedu protiv gostiju iz Kikinde rezultatom 1:0  i posle 4 kola upišu vredna tri boda za plasman iznad zone  ispadanja.

Prva prilika viđena je u 10. minutu kada je, nakon faula nad Čigojom, Krstinić izveo slobodan udarac sa ivice šesnaesterca, ali je golman gostiju Savkov bio siguran. Kapiten Krstinić u 16. minutu desno iskosa  izvodi slobodan udarac, Jovanov nakon odbitka odbrane gostiju glavom loptu šalje do Bjelice koji sa 7 metara efektno pogađa desni ugao gola Savkova za 1:0.

Mogli su igrači Radničkog da udvostruče prednost, ali je Ilić, nakon još jednog slobodnog udarca Krstinića, loptu poslao tik iznad prečke gostiju u samom finišu prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu, u 61. minutu, nakon faula nad Ilićem, Bačvanski sa 20 metara izvodi slobodan udarac i pogađa same rašlje, ali golman gostiju Savkov odlično interveniše i spasava siguran pogodak. Krstinić  u 70. minutu probija po levoj starni, pronalazi Turkulja koji sa 3 metara desno iskosa šutira u suprotan ugao, ali raspoloženi Savkov opet je sačuvao mrežu Kikinđana. Poslednju priliku na meču, u 85. minutu, imao je Gajilović, ali je njegov šut završio direktno u golmana Savkova.

Ovom pobedom Radnički se našao iznad zone ispadanja sa osvojenih 13 bodova, dok pretposlednje mesto zauzima ekipa Stari Grad sa 12 i poslednje mesto Hajduk iz Kule sa 10 osvojenih bodova.

Radnički Zrenjanin: Bačko, Bjelica, Runjevac, Jovanov, Krstinić, Jovanović, Ilić, Čigoja, Gajilović, Bačvanski i Turkulj. Zamenici igrača: Galin, Ćušić, Sarić, Krstin, Vujović, Nešović i Vulić.

OFK Kikinda: Savkov, Remigus, Košrić, Molnar, Stevanović, Zeljković, Šare, Đukić, Stepančev, Milošević F. i Krstić. Zamenici igrača: Mitrović, Reljić, Ćirić, Ivanović, Pavlović, Morović i Milošević V.