Derbi kola zasluženo pripao Novobeograđanima

26.03.2022 H.D.Vujanović

Derbi kola "Majstori" i "Romantičari" igraju na Adi u matine terminu, pa će biti zanimljivo kome više prija jutarnje kupanje. Za početak uspavanka, kao da se igrači još nisu razbudili, ujedno je prisutan međusobni respekt.

Prvo uzbuđenje viđeno je tek u 35. minutu kada je Ahmetović poslao projektil pod prečku golmana gostiju, sa dvadesetak metara, Jevtić se istakao paradom. U 44. minutu sa leve strane lep centaršut uputio je Nedeljković, špic domaćih Branković šutira glavom, ali se odbranom ponovo istakao Jevtić.

Mreže su mirovale u prvom poluvremenu, pa se u nastavku očekivala agilnija i efikasnija igra. U 52. minutu se tresla prečka gostiju, Lekanić je zahvatio poluvolej sa dvadesetak metara. Bolju igru Radnički materijalizuje u 67. minutu, Branković je izbacio odbranu gostiju lucidnim pasom, Ahmetoviću je preostalo samo da loptu pošalje u gol ispod istrčalog Jevtića. Rakić je 5 minuta kasnije imao mogućnost da udvostruči prednost "Majstora", ali je iz povoljne situacije šutirao kraj stative. Ofkovci su danas totalno indeferentni.

Šansu utakmice u 82. minutu propušta Radman, izašao je sam pred Borivoja Ristića, ali ga je veteran na golu domaćih nadmudrio i sačuvao vođstvo svom timu. Gosti bacaju sve karte na napad, tri minuta docnije i Božić se našao u dosta povoljnoj prilici, ali sa 13-14 metara šutira nebu pod oblake. Tako je propala i poslednja prilika da gosti odnesu bar bod na Karaburmu.

Sa ova tri boda Radnički se bodovno poravnao sa OFK Beogradom. Novobeograđani naredne nedelje gostuju u Lazarevcu, ekipi Borca, dok na Karaburmu stiže Prva iskra iz Bariča.

RADNIČKI (NB) - OFK BEOGRAD 1:0 (0:0)

STADION: SC FSB Ada Ciganlija. GLEDALACA: 600. GL.SUDIJA: Đumić David. POM.SUDIJE: Nikolić Marko i Laluja Bojan. STRELAC: Ahmetović 67.min (Radnički NB). ŽUTI KARTONI: Aničić, B.Ristić i Đokić (Radnički NB), Arsović i Ranđić (OFK Beograd).

RADNIČKI (NB): B.Ristić, Lekanić, Nedeljković, Unković, Trajković, Milivojević (Popović), A.Ristić (Rakić), Ahmetović (Simić), Branković (Aničić), Đokić (Lazarević), Veličković.

OFK BEOGRAD: Jevtić, Arsović (Ranđić), Ugrica (Radman), Svetlićić, Božić, Ivanović, Aleksijević, Pejčić (Gogić), Mikan (Lazović), N.Jovanović, J.Jovanović.