Metaloplastika
Eurofarm Pelister bolji od Partizana u prvom kolu SEHA lige
07.02.2022 Administrator

Detalj sa meča - foto: RK Partizan

RukometaÅ”i Partizana poraženi su u prvom kolu grupne faze SEHA ā€“ Gazprom lige od Eurofarm Pelistera ā€“ 23:25 (10:13).

Ā

Uprkos tome Å”to crno-beli nisu uspeli da naprave iznenađenje na svom terenu, raduje činjenica Å”to je povratak naÅ”eg kluba na regionalnu rukometnu scenu privukao veliku pažnju sportske javnosti, pa su se pored velikog broja navijača na tribinama naÅ”le i brojne poznate ličnosti iz sveta sporta.

Početno odmeravanje snaga bilo je pokazatelj da Partizan i te kako može da parira favorizovanom rivalu (5:5). Međutim, pad u koncentraciji naÅ”ih igrača, nekoliko promaÅ”enih Å”uteva na prazan gol makedonskog tima i tri odbranjena zicera Zekelija doneli su Eurofarm Pelisteru solidnu prednost ā€“ 6:10. Na odmor se otiÅ”lo pri rezultatu 10:13, uz znatno bolju igru gostiju u finiÅ”u prvog dela.

Na početku drugog poluvremena Pelister je uvećao vođstvo (11:16), ali su crno-beli u nastavku postepeno gradili igru i u 47. minutu konačno poravnali rezultat ā€“ 19:19. Zatražio je Nenad Maksić tajm-aut, osmislio akciju za izjednačenje, a onda je usledilo veliko slavlje na tribinama. Da je Partizanu potrebno iskustvo kakvo imaju klubovi sa viÅ”egodiÅ”njim učeŔćem u evrotakmičenjima videlo se u samom finiÅ”u meča. Uprkos tome Å”to su bili poljuljaniĀ  trećim isključenjem i crvenim kartonom Taboade, igrači makedonskog kluba napravili su novu seriju i za samo dva minuta istopili sve ono Å”to su crno-beli gradili tokom čitavog poluvremena. Na kraju zasluženo slavlje Eurofarm Pelistera ā€“ 23:25.

Najefikasniji među izabranicima Nenada Maksića bili su Nikola Zečević i Aleksa Maksić sa po pet pogodaka. U gostujućem sastavu izdvojio se Mateo MaraÅ”, sedmostruki strelac, a pratio ga je Elmir Građan sa pet golova na svom kontu.

PARTIZAN: Radovanović 1, Živković, Pisarić 4, Radivojević, Varga, Stojanović, Ivanović 3, Trnavac (6 odbrana), Kojadinović 3, Zečević 5, Mandić, Čolović (7 odbrana), Mićić, Popović 2, Maksić 5, Petrić.Trener: Nenad Maksić.

EUROFARM PELISTER: MaraÅ” 7, Ojleski 1, Madžovski, Kukulovski, Mandalinić, Zekeli (9 odbrana), Tankoski, Perić 3, Kosteski 1, Kukoski, Velkovski, Božić Pavletić 3, Građan 5, Obradović 1, Taboada 4, Kizić.Trener: Željko Babić.