Rad
TSC

Zvezdini omladinci bolji od rivala sa Dušanovca

13.04.2023 H.D.Vujanović

Momci iz Zvezde i Voždovca se nalaze na samom vrhu Omladinske lige Srbije, za očekivati je bilo da danas gledamo dopadljiv fudbal. Ali avaj, igra je niskog inteziteta, igrači su se ponašali kao da su na raspustu. Jedan jedini šut u okvir gola desio se u poslednjim momentima prvog poluvremena i završio u mreži. Na nabačenu loptu sa boka najbolje je odreagovao Goldin i sa otprilike 8-9 metara je smestio u mrežu gostiju.

Utisak o igri je malo popravljen u nastavku, lepu akciju domaći su napravili u 59. minutu kada Brajić posle dodavanja Radonjića ne uspeva sa desetak metara da savlada Bjelicu. Momci u crveno-belim dresovima su agilniji, nakon centaršuta Boškovića u 67. minutu Pirgić je loše zahvatio loptu glavom i sa svega pet metara šutirao pravo u golmana "zmajeva".

Zvezda duplira prednost u 76. minutu, dupli pas Ivića i Pirgića ovaj potonji završava pogotkom. Gosti su mogli do počasnog pogotka u 86. minutu, Nikolić je pobegao odbrani domaćih, ali je stigavši na ivicu kaznenog prostora izgubio snagu i šutira slabo, pravo u Lainovića.

Konačan rezultat 2:0 je pravi pokazatelj snaga na terenu. Prvenstvo se nastavlja 22. aprila kada se u "Zemunelu" igra derbi Partizan - Crvena Zvezda, dok Voždovac dočekuje veoma dobre Lučance.

CRVENA ZVEZDA - VOŽDOVAC 2:0 (1:0)

STADION: Rajko Mitić-jug veštačka trava. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Jeknić Darko. POM.SUDIJE: Bogićević Goran i Božović Goran. STRELCI: Goldin 45. i Pirgić 76.min (C.Zvezda). ŽUTI KARTONI: Lečić (C.Zvezda), Dimeski (Voždovac).

CRVENA ZVEZDA: Lainović, Goldin, Matić, Lečić, Leković (Marić), Miranović (Ćebić), Brajić (Ivić), Radonjić, Injeka, Krivokapić (Bošković), Pirgić (Sandulović).

VOŽDOVAC: Bjelica, Luković (Vasilić), Čakovan, Jorgovanović, Pavlović (Mandić), Stević (Bogdanović), Puzović, Petrović (Laušević), Mitrović, Jelenić (Nikolić), Dimeski.