Hercegovina
Slavija
Jedinstvo drži korak uz vodeće
03.04.2023 Stevan Davidović

Posle poraza u Adi od Potisja Pleteks (28:26), rukometaÅ”i novobečejskog Jedinstva su u 16. kolu Prve lige Vojvodina, bez većih problema pobedili pred svojim navijačima, Novu Pazovu 1957Ā 31:25 (19:10).

Ā

Samo u prvih 10 minuta gosti iz Nove Pazove bili su ravnopravan rival (4:4), da bi potom sve bilo u znaku izabranika trenera Mihajla Petkovića. Novobečejci su predvođeni raspoloženim Strahinjom Ristićem, ostvarili nekoliko serija bez primljenog gola, a najubedljiviji bili su od 14. do 18. minuta, kada su serijom 5:0 ostvarili za goste nedostižnu prednost, kojom su otiÅ”li i na odmor (19:10).

Ni u nastavku gosti nisu uspeli da pariraju domaćim rukometaÅ”ima, koji su rutinskom igrom održavali stečenu prednost. Za utehu gostima iz Nove Pazove je podatak da su drugi period utakmice dobili 12:15, Å”to im je samo ublažilo poraz. Zabeležili smo i podatak da gostujući rukometaÅ”i nisu imali ni jedno isključenje, dok su domaći bez igrača bili 14 minuta. Trener Petković pružio je Å”ansu svim igračima koje je imao na raspolaganju, Å”to mu je bilo veoma bitno pred gostovanje Hercegovini iz Sečnja, dok će Nova Pazova 1957Ā na svom terenu igrati sa ekipom Mladost TSK iz Bačkog Jarka.Ā Za igrača utakmice proglaÅ”en je Strahinja Ristić.

Jedinstvo ā€“ Nova Pazova 1957Ā 31:25 (19:10)

Novi Bečej: Sportska hala Jedinstvo. Sudije: Vladimir Tasić i Marko Rađenović obojica iz Novog Sada. Sedmerci: Jedinstvo 3 (2), Nova Pazova 4 (3). Isključenja: Jedinstvo 14, Nova Pazova 0

Jedinstvo: Bleskanj 1, Vujackoc 2, Crnjin 2, Skuban 3 (1), Krivokapić 3, Macura, Bogojević, S. Ristić 5(1), Musić 1, Labus 5, Dujin 2, Spasojev 2, Jovanov 5, Radin, Bajrović, Živkov

Nova Pazova 1957: Suk, Piskulić 4 (3), S. Janković, M. Janković 5, Josipović 4, DoÅ”enović 3, Jovanović, Vidić 3, Radovanović 4, Stikić, S. Đuričić, Grubić, N. Đuričić,Ivanić 1, Savić 1.

Tekst i foto: Stevan Davidović