Romantika ne prolazi u Zemunu

"Romantičari" uz Zemun imaju jedini svih pet pobeda ovog proleća i vode mrtvu trku za tron i plasman u Prvu ligu Srbije. Na drugoj strani "optičari" su posle tri startna poraza popravili formu i uz pobedu i nereÅ”en ishod predvode grupu timova sa 29 osvojenih bodova.
Gosti od starta imaju veći posed, atakuju na gol protivnika, ali domaći prvi dolaze do prilike. ArambaÅ”ić je u 12. minutu sa nekih desetak metara gađao pravo u Stankovića, pa je ovaj intervenisao bez problema. Isti slučaj zbio se i 4 minuta kasnije, sa istim akterima i ishodom, "optičari" su mnogo konkretniji u protivničkom Å”esnaestercu. "Romantičari" prvu ozbiljnu priliku imaju na isteku 28. minuta, Kaluđerović je primio loptu u srcu Å”esnaesterca, odigrao povratnu na par metara, Todorović se obrukao Å”utiravÅ”i visoko iznad gola.

Teleoptik je ipak otiÅ”ao na odmor sa golom prednosti, koji je postignut u prvom minutu nadoknade. Dukić je izveo slobodnjak sa dvadesetak metara, lopta je zakačila živi zid i prevarila Stankovića. Mogao je na dva razlike da ih odvede Lakčević u trećem minutu nadoknade, nanizao je nekoliko igrača gostiju izaÅ”ao sam pred Stankovića i Å”utirao, ali njega nije uspeo da nadmudri, golman plavo-belih je bravuroznom paradom sačuvao svoju mrežu.Ā
Veoma je zanimljivo i u nastavku, prvo Mićić u 53. minutu Å”utira snažno sa 14 metara, golman domaćih hvata "živu" loptu, dok je dva minuta docnije na drugoj strani Petrović zamalo neprecizan sa ivice kaznenog prostora. Nije precizniji ni Todorović iz OFK Beograda u 60. minutu, lopta je prohujala kraj same stative. Kanonada ka golu domaćih je nastavljena i u 63. minutu, Mićić sa 12 metara Å”utira pravo u naručje Gočmanca.

Gosti konačno postižu pogodak u 70. minutu, Stojanović je sjajno uposlio Kudrića, a ovaj je sa 7 metara pronaÅ”ao lopti put do mreže, za viÅ”e nego zasluženo izjednačenje. Kudrić je u 80. minutu mogao da preokrene rezultat, ali njegov Å”ut nije pronaÅ”ao cilj za neki centimetar. U kontranapadu se pak opet odbranom istakao Stanković posle snažnog Å”uta Čermelja sa 13-14 metara. U 90. minutu se obrukao ArambaÅ”ić kada posle divnog pasa Krstića izlazi sam pred Stankovića, Å”alje loptu pored njega, ali i gola gostiju.

Obe ekipe su imale prilike da dođu do sva tri boda, na kraju ispada da je nereÅ”eno i najpravedniji ishod. Ovim remijem "romantičari" sada zaostaju 5 bodova za vodećim Zemunom i u narednom kolu dočekuju UŔće Novi Beograd na Karaburmi, dok Teleoptik u petak gostuje na Carevoj ćupriji ekipi BASK TEK-a.

TELEOPTIK - OFK BEOGRAD 1:1 (1:0)

STADION: FK Teleoptik. GLEDALACA: 350. GL.SUDIJA: Marković Filip. POM.SUDIJE: Å oÅ”kić Tihomir i Božić Dejan. STRELCI: Dukić 45+1.min (Teleoptik), Kudrić 70.min (OFK Beograd. ŽUTI KARTONI: Čermelj, Gočmanac, Bojat i Lekić (Teleoptik), Gojković, Stojanović, N.Stanković i Jevtić (OFK Beograd).
TELEOPTIK: Gočmanac, Bojat (Kekić), Dukić, Stanković, Stamenković, Purić, Đurić (Lekić), Čermelj (Krstić), ArambaÅ”ić, Lakčević (Gajić), Petrović (Borović).
OFK BEOGRAD: A.Stanković, Mimović (N.Stanković), Marinković, Gojković, PlavÅ”ić (Stojančić), Smiljanić, Todorović (Minić), Bajić (Stojanović), Mićić, Đermanović, Kaluđerović (Kudrić).