Ivanjica
Ekonomac

Palež odneo tri boda iz Šumica

17.02.2023 H.D.Vujanović

U okviru 14. kola u hali ˝Šumice˝ sastali su se drugoplasirani KMF ˝Beogradski FON˝ i gosti iz Obrenovca KMF ˝Palež˝ koji trenutno zauzima 7. mesto na tabeli Prve lige Srbije. Meč je odigran pred stotinak gledalaca, od čega su više od polovine bili gostujući navijači.

Domaćin je nastupio oslabljen bez nekoliko prvotimaca koji su izostali zbog bolesti, što gosti umalo nisu iskoristili na samom početku. Prvo je posle samo 15 sekundi igre Grujičić pogodio stativu gola Josimovića, a potom u 3. minutu i Dimić. Kolosalnu priliku ne koristi Dimić u 6. minutu kada sa 12 metara šutira neprecizno na prazan gol. Palež je mnogo bolje otvorio utakmicu, mreža FON-a je ostala netaknuta samo zahvaljujući bravuroznim intervencijama Josimovića posle šuteva Grujičića i Dimića.

Do zasluženog vođstva gosti iz Obrenovca stižu u 10. minutu kada je Grujičić iz slobodnog udarca sa 8 metara loptu neodbranjivo poslao pod prečku. Domaći su tek posle primljenog gola konsolidovali redove i krenuli da igraju odvažnije, u par navrata su pripretili golmanu gostiju Roksiću. Obrenovčani su ipak na isteku 19. minuta duplirali prednost nakon brzog kontranapada koji su izveli Milosavljević i egzekutor Grujičić i na odmor otišli sa dva gola prednosti.

U nastavku su domaći krenuli odvažno i već u 22. minutu preko Petraševića smanjili zaostatak. Igra se rasplamsala, ređaju se akcije na oba dela terena, a Šljukić u 28. minutu uspeva iz blizine da izjednači rezultat. Gosti kao da su se uplašili pobede ne mogu se prepoznati u nastavku, Pešić je posle samo minut igre od poravnanja mogao da totalno preokrene rezultat, ali se isprečio okvir gola.

Gosti su prvi put pripretili u 32. minutu, ovaj put okvir gola pogodio je Denić. Nošeni frenetičnim navijanjem svojih simpatizera Obrenovčani izvlače poslednji atom snage u želji da ipak dođu do tri boda. Međutim u 36. minutu posle jedne neuralgične situacije domaći totalno preokreću rezultat, ovog puta strelac je golgeter FON-a Pešić. Radost domaćih je kratkog daha, minut kasnije najbolji igrač gostiju Grujičić nakon solo prodora stiže do het-trika i poravnava na 3:3. Milosavljević zatim u 38. minutu pogađa stativu šutem sa desetak metara i propušta priliku da ponovo Palež dovede u vođstvo. Poslednja dva minuta gosti igraju sa igračem više u polju, zbog drugog žutog kartona isključen je Petrašević, što koriste 30 sekundi pre kraja i preko Milosavljevića stižu do četvrtog pogotka i velika tri boda.

Ovom pobedom Obrenovčani su se revanširali FON-u za poraz kod kuće u prvom delu prvenstva. Treba napomenuti da je ovo treći uzastopni poraz Beograđana kod kuće, dok je Palež u kontinuitetu vezao treću pobedu na gostujućem terenu. Sledi prvenstvena pauza do 11. marta kada će Beograđani ugostiti Bečej, a ekipa iz Obrenovca rivale iz Vranja.

BEOGRADSKI FON - PALEŽ 3:4 (0:2)

SALA: USC Voždovac-Šumice. GLEDALACA: 100. SUDIJE: Jović Bratislav i Stajić Dejan. STRELCI: Petrašević 22, Šljukić 28. i Pešić 36.min (FON), Grujičić 10, 19. i 37. i Milosavljević 40.min (Palež). ŽUTI KARTONI: Šljukić, Petrašević i Lazić (FON), Dimić i Grujičić (Palež). CRVENI KARTON: Petrašević 38.min (drugi žuti) (FON).
BEOGRADSKI FON: Josimović, Šljukić, Petrašević, Lazić, Pešić - rezerve: Makivić, Marjanović, Pajković, Cakić, Borisavljević, Nenadić.
PALEŽ: Roksić, Denić, Grujičić, Milosavljević, Dimić - rezerve: Sarić, Jerinić, Klarić, Ristovski, Pavličević, Simonović.