Jedinstvo (SP)
Takovo
Spartak (LJ)
Vožd postrojio "musketare"

Ribnica jako slaba protiv Karadjordja - detalj sa jedne utakmice odbojkaša Ribnice

Ribnica je ugostila najneugodnijeg rivala ove sezone. Karađorđe iz Topole ima pobedu na svom terenu iz prvog dela prvenstva i u svoju korist je rešio sve pripremne duele sa Ribnicom u ovoj sezoni. I u ovoj utakmici se pokazalo da Ribnica ne zna sa Karađorđem. Posle najslabije partije u Kraljevu ove sezone, Ribnica je neprijatno iznenadila novim porazom. Domaćin je počeo vođstvom 2-0, gosti uzvratili serijom 3-0, da bi posle nekoliko minuta izjednačene igre, Ribnica sa dva bloka Gajovića i as servisom Bojovića stigla do 10-6. Alija Bekrić je sa dva bloka na Bojoviću vratio Karađorđe u igru i gosti su sve vreme disali za vrat „musketarima“. Ribnica je stigla do prve set lopte, imala dva napada da povede u meču, ali je Nadaždin izblokirao Bojovića, a potom je Vemić as servisom doneo gostima vođstvo za konačnih 24-26 u ovom setu.

Evidentna je bila ljutnja stratega domaćih posle izgubljenog prvog seta, očigledno da je Ribnica ušla u kontra ritam, jer su „vitezovi“ odmah u drugom setu stekli lepu prednost 8-3 i sve vreme je čuvali. U središnjici seta, „musketari“ su uspeli da smanje na 14-16, kao najava bolje igre. Karađorđe je prvi stigao do dve set lopte, Šormaz je promašio servis, ali je drugu set loptu odlični Nadaždin pretvorio u poen 23-25 i vođstvo ekipe iz Topole 2-0 u setovima.

Ribnica je bolje počela treći set u kome su od početka šansu dobili iskusni srednji bloker Milovanović i primač Mijajlović. Na servis Bojovića, Kraljevčani su poveli 12-10, ali su odbojkaši iz Topole uzvratili na servis Nadaždina. Ubrzo je na semaforu stajalo 13-15 i usledio je predah sa klupe domaćih. Urodilo je plodom, jer je usledila serija Ribnice 4-0, pa je sada strateg Karađorđa morao da pozove igrače na tajm aut. Ribnica je uspela u završnici seta da bude smirenija, a Mladen Bojović je as servisom iskoristio prvu od tri set lopte za 25-21 i 1-2 u meču. Brzo vođstvo Karađorđa u četvrtom setu 5-1 potvrdilo je da Ribnica nije još našla izlaz iz tunela. Vodili su gosti 11-4, ali su domaći prepolovili prednost najavivši mogući povratak u meč. Uspeli su gosti da povedu 16-11, ali je Ribnica stigla na dva poena zaostatka posle poena rezervista Milovanovića i Mijajlovića. Vemić je serijom poena razbio iluziju, ako je uopšte i postojala, da Ribnica može da izbegne poraz u ovom susretu. Karađorđe je stigao, posle aut lopte Bojovića, do tri meč lopte, Nadaždin je as servisdom, uz pomnoć mreže, doneo konačnih 21-25 i 1-3, velika pobeda za superligaša iz Topole.

Lekcija od Karadjordja u sred Kraljeva - odbojkaši kraljevačke Ribnice

RIBNICA – KARAĐORĐE 1 – 3 (24-26, 23-25, 25-21, 21-25)

Nova sportska dvorana u Kraljevu Gledalaca: 500 Sudije: A. Petrović (Užice) i S. Kovačević (Kraljevo)

RIBNICA: Seizović, Stefanović 3 (2 bl), Todorović 16 (7 gr), Bićanin 2 (1 bl, 2 gr), Mijajlović 4 (3 sg), Milovanović 2 (1 bl), Krsteski (libero 1), Milosavljević, Miljković, Gajović 12 (6 bl, 8 gr), Bojović 24 (2 as, 1 bl, 4 sg, 4 gr), Maričić (libero 2), Živanović, Ražnatović Trener: M. Simojlović

KARAĐORĐE: Duduj, Antić, Simić, Radović 15 (2 bl, 2 sg), Milosavljević, Smiljanić (libero 1), Šormaz 4 (1 bl, 3 sg), Bojović 7 (1 bl, 3 gr), Milenković (libero 2), Vemić 12 (2 bl, 3 as, 3 gr), Radovanović, Jovanović, Nadaždin 20 (2 bl, 1 as, 6 sg, 5 gr), Bekrić 10 (4 bl, 4 sg) Trener: N. Majstorović