Šabac
Vaterpolisti Radničkog potopili i Partizan
09.10.2022 SPD Radnički Kragujevac

Detalj sa meča - foto: SPD Radnički Kragujevac

Vaterpolisti Radničkog odlično su otvorili sezonu, pošto su na prvom turniru Regionalne lige, u Kragujevcu, posle Crvene zvezde savladali i drugog beogradskog rivala, ekipu Partizana, rezultatom 17:11.

Na startu susreta viđena je simultanka Marka Radulovića od tri vezana pogotka, koju je prekinuo Lovre Miloš sredinom deonice (3:1). Međutim, izabranici Uroša Stevanovića vezali su novu seriju od tri gola, preko Vrlića, Pljevančića i Stanojevića, pa su kraj prve četvrtine dočekali na „plus pet“ - 6:1.

Zatim su imali i šest golova „viška“ (7:1), ali je Partizan uspeo da se koliko-toliko rezultatski vrati u igru do poluvremena – 8:4.

Nije mnogo vremena bilo potrebno Kragujevčanima da se vrate na šest golova prednosti (10:4), a posle sjajne kontre Lukića i Ćuka  na startu završne četvrtine otišli su i na „plus sedam“ – 13:6. Tri minuta pre kraja imali su i maksimalnih šest golova prednosti (16:8), a „crno-beli“ su potom uspeli da ublaže poraz.

Radnički je do pobede predvodio Marko Radulović sa četiri gola, a u stopu ga je pratio Nemanja Stanojević sa tri, dok su Janković, Pljevančić i Vrlić postigli po dva. Na drugoj strani, mladi Gladović i Smiljević postigli su po tri gola.

Ovi rivali sastaće se ponovo u utorak, od 20 časova, na kragujevačkom bazenu, ovoga puta u okviru prvog kola Super lige Srbije. Ulaznice za taj meč su u prodaji, po ceni od 200 dinara, na info pultu zatvorenog bazena.

Radnički – Partizan 17:11 (6:1, 2:3, 3:2, 6:5)

KRAGUJEVAC – Bazen SPD „Radnički“. Sudije: Milović i Anđelić.

RADNIČKI: Dobožanov, Branković 1, Stanojević 3, Janković 2, Ćuk 1, Vico 1, Ukropina, Panić, Pljevančić 2, Radulović 4, Lukić 1, Vrlić 2, Todorovski, Poznanović. Trener: Uroš Stevanović.

PARTIZAN: Kostrov Jakšić, Miloš 2, Radulović, Gak, Gladović 3, Trtović 1, Dimitrijević, Bodiroga, Smiljević 3, Krstić 2, Paparić, Milošević, Mušikić. Trener: Miloš Korolija.