Jug AO
Poraz Radničkog na gostovanju šampionu Evrope
13.12.2022 SPD Radnički

Detalj sa meča - foto: SPD Radnički

Vaterpolisti Radničkog nisu uspeli da iznenade najtrofejniji evropski tim i dvostrukog uzastopnog branioca naslova prvaka Lige šampiona, ekipu Pro Reka, pošto su u derbiju trećeg kola najelitnijeg evropskog takmičenja, odigranom u Đenovi, poraženi rezultatom 21:12.

Favorizovani domaćin, sa velikim brojem domaćih i stranih reprezentativaca bio je u ovom trenutku, na svom bazenu, prejak za mladu i perspektivnu kragujevačku ekipu.

Izabranici Uroša Stevanovića su dobro otvorili utakmicu, dva puta bili u vođstvu (2:1, 3:2) i u tim momentima nagoveštavali koliki su im dometi, ali su potom imali pad koncentracije. To je iskusni domaćin iskoristio i stekao ključnu prednost krajem prve i početkom druge deonice, kada su po dva puta pogađali američki centar Ben Halok i levoruki mađarski reprezentativac Gergo Zalanki (8:4).

Tu razliku Pro Reko je zadržao do poluvremena (9:5), posle čega je, kao u prvoj četvrtini usledila revija pogodaka na obe strane. Uzalud je trener Stevanović pokušavao izmenama golmana da nešto promeni u odbrani. Italijanski tim je bio šuterski izuzetno raspoložen i uvećavao je razliku kako je meč odmicao.

Italijane su do pobede predvodili Zalanki sa pet golova, Halok sa četiri i Aikardi sa tri, koliko su u ekipi Radničkog postigli Filip Janković i Marko Radulović.

Pred Kragujevčanima su do kraja godine još dva gostovanja, najpre novosadskoj Vojvodini u meču poslednjeg kola prvog dela Super lige, u subotu od 19.30 časova, a zatim i španskoj Barseloneti, u okviru četvrtog kola Lige šampiona, u utorak od 20 sati.

Pro Reko – Radnički 21:12 (6:4, 3:1 7:4, 5:2)

ĐENOVA – Bazen: „Albaro“. Sudije: Radoslav Korižna (Poljska) i Andreas Moiralis (Grčka).

PRO REKO: Del Lungo, Di Fulvio 1, Zalanki 5, Filjoli 2, Janger 1, Kanela 1, Joki Grata, Ečenike 1, Ivović 1, Veloto 2, Aikardi 3, Halok 4, Negri. Trener: Sandro Sukno.

RADNIČKI: Dobožanov, Branković 1, Stanojević, Janković 3, Ćuk 1, Vico, Ukropina 1, Gavrilović 1, Pljevančić, Radulović 3, Lukić 1, Vrlić 1, Todorovski. Trener: Uroš Stevanović.