Solaris
Radnički u polufinalu
18.04.2023 SPD Radnički

Detalj sa meča - foto: SPD Radnički

Vaterpolisti Radničkog plasirali su se u polufinale Super lige Srbije, pošto su i u drugom meču četvrtfinalne serije nadigrali ekipu Valisa, ovoga puta na svom bazenu, rezultatom 16:12.

Kragujevčani su u revanš ušli sa velikom zalihom od osam golova iz Valjeva (13:5), ali ih je to možda i previše opustilo, pa je gost od starta imao dva gola prednosti, a posle tačno deset minuta igre bio je i na „plus tri“ (6:3).

Podatak da su za nešto više od četvrtine primili više golova nego za ceo meč u prvom duelu, upalio je lampice u taboru Uroša Stevanovića, pa su serijom preciznih šuteva Lukića, Kojića i Draškovića sredinom druge četvrtine stigli do izjednačenja – 6:6.

Potpuni preokret usledio je u samom finišu poluvremena. Najpre je Vrlić pogodio iz kontre, a zatim i Filip Janković – 8:7.

Potom je Radnički nastavio u istom ritmu, pa je u par navrata bio na „plus tri“ (11:8, 12:9), ali je u tim trenucima Radanović iz peteraca održavao svoj tim u igri, a pred ulazak u poslednju deonicu nade su podgrejali Bursać i Nikolov (12:11).

Ipak, Kragujevčani nisu želeli da dozvole nikakvo iznenađenje, pa su serijom 4:0, u kojoj su pogađali Lukić, Ćuk, Vrlić i Kojić, otklonili sve dileme oko pobednika (16:11).

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Nikola Kojić, Nikola Lukić i Josip Vrlić sa po tri gola, dok je u ekipi Valisa prednjačio Aleksandar Radanović sa četiri, a pratio ga je Nikola Bursać sa tri.

Radnički se u polufinalu sastaje sa boljim iz duela između Crvene zvezde i Vukova, koji revanš susret igraju sutra, a „crveno-beli“ su iz gostiju poneli sedam golova prednosti (13:6).

Radnički – Valis 16:12 (3:4, 5:3, 4:4, 4:1)

KRAGUJEVAC – Bazen: SPD „Radnički“. Sudije: Stanojević i Beljin.

RADNIČKI: Pantelić, Branković 1, Stanojević, Janković 2, Ćuk 1, Gavrilović, Poznanović 1, Kojić 3, Pljevančić, Drašković 2, Lukić 3, Vrlić 3, Todorovski, Panić. Trener: Stevanović.

VALIS: Popadić, Šofranac, Pošmuga 1, Bursać 3, Arsenović, Obradović 1, Radanović 4, Baucalo 1, B. Gavrilović, Kovačević, Nikolov 2, Simić, Virijević, Milinković. Trener: Saković.