Tisa
Kabel
Srpska liga Vojvodina: "Brzi voz" poražen na premijeri

Fudbaleri Dinamo 1945

Pre početka utakmice održan je minut ćutanja povodom preminulog nekadaÅ”njeg igrača "brzog voza" LjubiÅ”e Vitasa. Domaći fudbaleri pred svojim navijačima u novom terminu igranja u matineu nisu uspeli da izbegnu poraz protiv vrlo dobrih gostiju iz Rume koji su u svojim redovima imali raspoloženog trostrukog strelca Filipa Ivelju. U prvih petnaestak minuta Pančevci su dobro otvorili meč i imali viÅ”e od igre i dobru priliku kada je Vanja ĐoÅ”ić sa Å”esnaesterca Å”utirao preko prečke golmana Ivančevića. U 16. minutu gosti imaju prvu priliku Lazićev Å”ut golman Tasić brani. U 28. minutu posle kornera Å ljukića i gužve lopta je doÅ”la do Ivelje koji je savladao Tasića za vođstvo. Četiri minuta kasnije nova prilika za Rimljane posle dubinske lopte Lazić je izaÅ”ao ispred Tadića koji je bio pobednik duela i sačuvao mrežu. Domaći fudbaleri pokuÅ”avali su da dođu do izjednačenja, ali su se njihovi napadi zavrÅ”avali ispred Å”esnaesterca gostiju. U poslednjim sekundama prvog poluvremena posle duplog pasa Ivelja je Å”utirao i lopta je zavrÅ”ila u mreži Tasića, mada je kapiten VukaÅ”in Marković pokuÅ”ao da spreči pogodak.

Ā

Posle odmora i dva minuta igre rezervista Radojičić je uposlio Trimanovića koji je iskosa Å”utirao i pogodio suprotan ugao Tasića za 0:3. U 60. minutu Trimanović je proigrao loptu do Ivelje koji je po treći put bio uspeÅ”an na meču i postigao pogodak. Desetak minuta kasnije mladi Čižik bio je u prilici da zatrese mrežu golmana Ivančevića, ali je proigrao svog igrača koji je bio u ofsajd poziciji. U 74. minutu Aleksej Petrović je pokazao realizatora je sposobnosti i snažnim putem savladao gostujućeg golmana. Do kraja meča rezultat je mogao biti i povoljniji za fudbalere "brzog voza" da su Petrović, Brkić, Bogdanović i Čižik bili presizniji pred golom Rumljana.

DINAMO 1945 1 (0) - 1. MAJ 4 (2)

Pančevo. Gradski stadion. Gledalaca: 300. Sudija: Dragan Zorić (Klek). Strelci: Petrović u 74. a Dinamo 1945, Ivelja u 28, 45. i 60, Trimanović u 47. minutu za 1. Maj. Žuti kartoni: KljeÅ”tan (Dinamo 1945), Radojičić (1 Maj).Ā Igrač utakmice: Filip Ivelja.

DINAMO 1945: Tasić, S.ĐoÅ”ić (od 46. KljeÅ”tan), Delić (od 46. Kolocka), Maksimović, Bogdanović, Petrović, V.Marković, Bandžović (od 85. M.Marković), Točilovac (46. Brkić), Vučinić, V.ĐoÅ”ić (od 58. Čižik).

1. MAJ: Ivančević, Petrović, Radovanović (od 82.Klisura), Gajić (od 82. Nikolić), Šljukić (70. Belić), Stojanović, Trimanović (61. Damjanović), Ivelja, Lazić, Mandić (46. Radojičić), Novaković.