13. April
Sloga (L)
Goleada u Brusu na startu šampionata

FS Rasinskog okruga - foto: fsro.org.rs

U prvom kolu Prve rasinske okružne lige na gradskom stadionu u Brusu fudbaleri domaćeg FUD-a pobedili su ekipu Gradine rezultatom 6:3 (3:1).

Furiozno su krenuli domaći igrači i već nakon 7 minuta preko Karadžića, Nikolića i Lukovića vode sa 3:0. Posle par minuta domaćini ne koriste penal nakon čega gosti preuzimaju kontrolu u igri i smanjuju rezulat u 32. minutu preko Jovanovića na 3:1 uz još par propuštenih šansi do kraja poluvremena.

U drugom poluvremenu već na početku gosti u 4. minutu nastavka golom Todorovića unose rezultatsku neizvesnost u utakmicu. U 57. minutu nakon greške gostujuće odbrane Karadžić krade loptu i asistira Nikoliću za svoj drugi gol. Gosti se nisu predavali i ponovo dolaze samo na gol zaostatka u 60. minutu preko Jovanovića.

U preostalih pola sata domaći kreću ofanzivnije i nakon kornera u 66. minutu Luković povećava prednost na 5:3 da bi nakon par minuta asistirao Karadžiću za konačan rezultat od 6:3.

Stadion u Brusu. Gledalaca: 70. Sudijska trojka: Jakovljević, Vesić, Gkogias. Strelci: Karadžić u 2. i 75. Nikolić u 5. i 57. Luković u 7. i 66. za domaće, Jovanović u 32. i 60. i Todorović u 49. za goste.

FUD: Jovanović, R.Obradović (od 75. Vučković), S.Obradović, Đurić- (Jovašević od 50.) Deljanin, A.Obradović (od 50. Čaloveić), Pavlović, Čukuranović, Vračarević, Nikolić, Karadžić (od 85. Đorđević), Luković (od 75. Knežević).

Gradina: Stanojević, Milić (od 35 L.Lukić), Pešterac, Džamić, Glavčić (od 67. Mijailović), Maksimović (od 61. Radmanovac), Jovanović, S.Lukić (od 67. Antelj), Todorović (od 67. Petrašinović), Vasović, Pacić.