Jedinstvo
OFK Zlot
OFK Knjaz
Zaječarci startovali pobedom

Pred oko 300 ljubitelja fudbala igrači Timoka 1919 startovali su pobedom u Zoni ā€žIstokā€œ protiv ekipe Balkanski iz Dimitrovgrada. Mogli su zaječarci da napune mrežu gostiju ali su zatajili u zavrÅ”nici. Tokom celog meča, izabranici Miroslava Å inkija Nikolića, imali su potunu inicijativu na terenu iako su gosti iz Dimitrovgrada znatno iskusniji tim.

Ā

Prvu priliku na utakmici imao je Luka Stojadinović u 25. minutu igre kada je iz peterca traljavo Å”utirao pravo u golmana Vojislava Ilića. Gosti su uzvratili tri minuta kasnije posle greÅ”ke odbrane Timoka ali je Å”ut iskusnog Nikole Ćirića zaustavio golman Aleksandar Jovanović. Pet minuta pre kraja prvog poluvremena Nenad Stamenković je imao stopostotnu Å”ansu za vođstvo domaćih ali je bio za malo neprecizan. Ipak su fudbaleri Timoka uspeli da na odmor odu sa golom prednosti. Marko Cvetković je započeo akciju po desnoj strani, asistirao da Andrije Antunovića koji odlično centrira u peterac a UroÅ” Nikolić glavom matira golmana Ilića za 1:0.

Prvih desetak minuta na startu drugog dela meča gosti iz Dimitrovgrada su imali blagu inicijativu ali nisu uputili ni jedan udarac u okvir gola. U 65. minutu ponovo Nenad Stamenković iz peterca ne postiže pogodak za Timok jer je saveznik gostiju bila prečka. U 70. minutu je veoma zapaženi Andrija Antunović posle prodora po desnoj strani pokuÅ”ao da centrira ali je Stefan Sokolov nenamerno zaustavio taj udarac rukom. Glavni sudija Nemanja Arsić iz Leskovca nije se dvoumio da pokaže penal. Siguran sa bele tačke bio je UroÅ” Nikolić za 2:0. Do kraja meča je dvostruki strelac UroÅ” Nikolić mogao joÅ” dva puta da zatrese mrežu gostiju ali nije bio najprecizniji u zavrÅ”nici.

TIMOK 1919 ā€“ BALKANSKI 2:0 (1:0)

ZAJEČAR:Ā Gradski stadion pod Kraljevicom. Gledalaca: 300. Glavni sudija: Nemanja Arsić (Leskovac), pomoćnici: Predrag Hristov (NiÅ”) i Stevan Lazarević (NiÅ”). Strelac: UroÅ” Nikolić u 45. i 70. minutu (Timok 1919). Žuti kartoni: Aleksandar Ilić, Luka Stojadinović (Timok 1019), Nikola Krumov, Vojislav Ilić, DuÅ”an Mančić i Nikola Dimitrov (Balkanski)

TIMOK 1919:Ā Jovanović, Cvetković, Kuzmanović Marković, Antunović (Ranđelović) U. Nikolić, Vanić, Stamenković (Rangelov) Stojadinović, A. Ilić (Ristić), Milosavljević (Jeremić)
BALKANSKI:Ā Ilić, Krumov, Sokolov (Dimitrijević), N. Ivanov (Dimitrov), B. Vasov, Petrov (Josifović), Ćirić, S. Vasov, D. Ivanov, Milanov (Mančić), Todorov