RMU Banovići
Student
Budućnost Bemax
"Malene" porasle preko Duge

Nova ubedljiva pobeda u "kutiji šibica" - detalj sa utakmice Kraljevo-Duga 92-51

Duel dva tima sa istim skorom u ligi dobio je prefiks derbija i tako je utakmica izgledala do poslednja dva minuta prve četvrtine. Tada je u igru prvi put ušla kapiten „malenih“ Dragana Gobeljić i domaće su napravile pet poena prednosti 21-16. Insistirao je strateg Kraljeva, Nikola Jovanović, na agresivnijoj odbrani u nastavku, igračice su ga poslušale i za tili čas „malene“ su došle do opipljivije rezultatske prednosti. Brajković je pravila prevagu pod košem, Nestorov i Emanuel su bile nezadržive,a značajnu ulogu obavile su Janić i Tešić. Na drugoj strani, jedino je tamnoputa Elani uspevala da probije čvrstu odbranu Kraljevčanki, dok je Stepanović u ovom delu igre očajno šutirala za tri poena 2 od 9. Prednost Kraljeva na terenu se ogledala i kroz skok, čak 11 više od rivala.

U nastavku, na terenu je postojao samo jedan tim, Kraljevo. Odlično je strateg domaćih rotirao igračice, mlađe snage poput Vasiljević, Janić i Nestorov su igrale kao „matore“ i na kraju treće četvrtine Kraljevo je imalo celih 40 razlike 71-31. Razlike se početkom poslednjih deset minuta dodatno uvećala,a onda u zanačajnu minutažu dobile preostale mlađe igračice sa klupe. Na isti način je reagovao i trener Šapčanki, gledali smo u tom delu lepu košarku, borbenu, ali gošće nisu uspele da izbegnu debakl kraj Ibra.

Kraljevo ubedljivo protiv Duge za šestu prvenstvenu pobedu

ŽKK KRALjEVO – DUGA 92 - 51 (21-16, 25-9, 25-6, 21-20)

Hala sportova „Kutija šibica“ na Ibarskom keju Gledalaca: 200 Sudije: Ilić, Milićević (Kruševac), Veličković (Paraćin).

ŽKK KRALjEVO: Gobeljić 4, Todorović 4, Brajković 7 (6 sk), Stanojević, Vasiljević 9, Emanuel 18, Janić 14 (6 sk), Bodražić, Nestorov 12 (7 as), Pejčinović, Tešić 12 (7 sk), Rajić 12.

DUGA: Elani 17 (7 sk), Marković, Vasić 6, Gluvić 2, Mijailović, Ždrnja 8, Stepanović 6 (5 il), Marković 3, Božić, Prodanović 6, Korobkova 1, Radonjić 2.