GFK Dubočica
Radnički (NB)
Ubljani pobedom nad Grafičarom, za korak bliže Super ligi
07.05.2024 Administrator

U drugom kolu regularnog dela prvenstva 11. avgusta, gosti sa Uba su na "veštaku" iza juga Marakane savladani od strane zvezdinih đaka rezultatom 3:0 i tada ništa nije nagoveštavalo da će se Jedinstvo boriti za promociju u viši rang. Kako je takmičenje odmicalo mladi grafosi su igrali promenljivo, dok su Ubljani polako slagali kockice, čitaj bodove, te se 4 kola pre kraja nalaze na drugoj poziciji koja im obezbeđuje ulazak u Super ligu.

Današnji susret je bio od velike važnosti za goste, dok je Grafičar opušten, prebrinuo je brige oko relegacije samim plasmanom u play-off, a opet, nalazi se daleko od borbe za superligaški status.

Domaćem timu je bilo potrebno samo 38 sekundi da stigne do prednosti, Mekenzi je centrirao na peterac, odakle je Babakar makazicama "pocepao" mrežu Ubljana. Ovaj evro-gol je bio samo uvod u uzbuđenja koja će uslediti. Veoma brzo rezultat je ponovo egal, Karikari je u 8. minutu umakao odbrani Beograđana i sa dvanaestak metara loptu poslao pod prečku.

Igra se živo, Zubairu u 12. minutu tera Gutešu na akrobatsku paradu posle udarca glavom sa 6 metara, Ubljani su vrlo brzo mogli doći do potpunog rezultatskog preokreta. Tandem Zubairu i Karikari pravi pometnju u odbrani domaćih, ovaj potonji u 17. minutu nije najpreciznije završio njihovu akciju. To što nije uspelo ovom tandemu jeste kapitenu Milićeviću u 24. minutu. Posle centaršuta Karikarija trzajem glave loptu je poslao iza leđa nemoćnog golmana Grafičara.

Rapsodija Ubljana nastavljena je tri minuta kasnije, nakon udarca iz ugla koji je izveo Golubović, Pivaš je loptu "zakucao" glavom pod prečku. Prave rezultatske katastrofe već u prvom poluvremenu domaće je na trenutak spasao Guteša, kada je u 37. minutu nogom zaustavio udarac brzonogog Karikarija iz blizine, posle kombinacije sa Milićevićem. Desert pred odlazak na odmor je pogodak rezerviste Stojanovića za Jedinstvo u drugom minutu nadoknade, samo nekoliko sekundi pošto je zamenio povređenog Milićevića. Dimitrić je prethodno uputio udarac sa dvadesetak metara, Guteša kratko odbio loptu na koju je natrčao Stojanović i smestio u mrežu.

Nastavak nije ni nalik prvom delu. Ubljani su se povukli i mudro čuvaju kapital, dok Beograđani na drugoj strani ni sami ne veruju u preokret. Rezultatski, utakmica je zatvorena u prvih 45 i plus minuta, tako da se igračima nema šta zameriti što su drugo poluvreme samo "odradili". Jedino vredno beleške desilo se u smiraj meča. Igrao se 87. minut kada je Babakar drugim pogotkom ublažio poraz, prethodno ga je kao rukom poslužio Popović.

Peto kolo play-offa na programu je u nedelju 12. maja, Grafičar gostuje Tekstilcu u Odžacima, a Jedinstvo dočekuje komšije iz Šapca.

GRAFIČAR - JEDINSTVO 2:4 (1:4)

STADION: Rajko Mitić jug veštačka trava. GLEDALACA: 300. GL.SUDIJA: Simić Predrag. POM.SUDIJE: Savić Nebojša i Jeremić Stefan. STRELCI: Babakar 1. i 87.min (Grafičar), Karikari 8, Milićević 24, Pivaš 27. i Stojanović 45+2.min (Jedinstvo).

GRAFIČAR: Guteša, Matić (Popović), Marić, Spasojević (Stojanović), Babakar, Vasiljević, Đurić, Jovanović, Mekenzi (Ćurić), Markišić (Petrović), Ajdar (Delibašić).

JEDINSTVO: Dubljanić, Golubović, Milićević (Stojanović), Miladinović (Janković), Doderović, Pivaš, Denić (Radivojević), Andrić (Mitić), Zubairu (Vieira), Dimitrić, Karikari.

Prva liga Srbije Prva liga Srbije Mozzart Bet Prva liga Srbije - Play Off RFK Grafičar Jedinstvo (Ub)