Palež
Novi Sad
FON prvi finalista, posle Novog Pazara počistio i Vranje

Detalj pred početak utakmice - foto: H.D.Vujanović

U solidno popunjenoj hali na Banjici odigrana je druga polufinalna utakmica play-offa između FON-a i Vranja. Prednost posle prvog meča imali su Beograđani predvođeni sa klupe legendom igre na petoparcu Igorom Šošom. U prvoj utakmici u Vranju pobedili su rezultatom 6:3, potpuno nadigravši domaćine.

Vranjanci nisu došli sa belom zastavom, igraju agresivno namereni da skupo prodaju svoju kožu. Nasuprot njima Fonovci su postavili čvrst odbrambeni blok, a taktika im je da iz brze tranzicije ugrožavaju protivnički gol. U 7. minutu je viđena prva izgledna prilika, a imao ju je FON preko Lazića pogodivši stativu sa 9 metara. Igra se tvrdo, a najistaknutija figura u prvih petnaestak minuta je golman Vranja Milenković odbranivši sijaset teških udaraca. Gosti su za to vreme samo jednom ugrozili gol Beograđana preko Krstića, bezuspešno. Beograđani na odmor ipak odlaze s minimalnom prednošću, strelac je bio Lazić u 16. minutu posle lepe akcije čitavog napadačkog reda.

Nakon samo 13 sekundi igre u nastavku domaći dupliraju prednost, lepo dodavanje Petrova u pogodak je pretvorio Petrašević. A, posle 53 sekunde je 3:0, strelac je ponovo bio Petrašević i već tada su domaći jednom nogom zakoračili u finale. Tračak nade gostima donosi pogodak Janjića u 25. minutu, loptu je sa 12 metara neodbranjivo poslao u rašlje.

FON nastavlja da rešeta mrežu Milenkovića i u 27. minutu preko Jovanovića ponovo vraća tri gola razlike. Petrašević je u 33. minutu mogao da overi plasman domaće ekipe u finale, posle pasa Petrova promašio je prazan gol sa svega dva metra. Poslednjih 6 minuta gosti igraju bez vratara, sa 5 igrača u polju, želeći da izmene rezultat. Ali, umalo u 35. minutu nisu primili još jedan pogodak, zbog zbrajanja prekršaja Pešić je izveo penal sa 10 metara, međutim nije bio precizan. Do završetka utakmice više nije bilo rezultatskih promena, pa je tako ekipa sa juga Srbije, iako prvoplasirana nakon regularnog dela prvenstva doživela eliminaciju. Takođe, treba istaći i vrlo dobru arbitražu sudijskog para, koji je utakmicu vodio veoma autoritativno.

FON je počistio Vranje eliminisavši ih ubedljivo u samo dve utakmice, radila je "metla" kao i u četvrtfinalu protiv Novog Pazara. Protivnik u finalu biće im bolji iz duela Winter sporta i Loznice grada koji se igra sutra, a prednost posle prvog meča imaju Nišlije.

FON - VRANJE 4:1 (1:0)

SALA: USC Voždovac Banjica. GLEDALACA: 300. SUDIJE: Radojčić Petar i Graovac Bojan. STRELCI: Lazić 16, Petrašević 21. (dva gola) i Jovanović 27.min (FON), Janjić 25.min (Vranje). ŽUTI KARTON: Jovanović (Vranje).
FON: Josimović, Krasnić, Petrašević, Petrov, Jovanović - rezerve: Mitić, Krstić, Kalanović, Ljujić, Lazić, Šljukić, V.Pajković, O.Pajković, Pešić.
VRANJE: Milenković, Janjić, Aleksić, Jovanović, Milovac - rezerve: Tasić, Anđelković, Spasić, Nikolić, Dimitrijević, Krstić, Stošić.