BSK
Borac
Bukovčanima bod iz Gakova
22.04.2012 Vinko Janković

Kladioničarskim rečnikom bi se reklo : "IZ IKSA U IKS". Tako je bilo na utakmici u Gakovu gde je domaći Graničar dočekao Bukovačkog Omladinca u XXI kolu Područne fudbalske Lige Sombor. To je ujedno i najrealniji rezultat ove borbene prave prvenstvene utakmice u kojoj se nije primetilo da su obe ekipe sa začelja tabele. Koliko su im značili bodovi iz ovoga susreta netreba posebno naglašavati jer i jedni i drugi što pre žele da se udalje od onih mesta koje na kraju vode u niži stepen takmičenja.

Domaćin je silovito krenio već u prvom minutu i jednu loptu u šesnaestercu gostiju prihvatio je spretni Marinković i zahvaljujući neodlučnima, golmanu Dubravcu i beku Pačirskom, poslao na pravo mesto. Brzo vođstvo i zbunjenost gostiju koriste domaći fudbaleri i od nekoliko izglednih prilika stvaraju novu šansu ali udarac strelca Marinkovića zaustavlja prečka u 22 minutu. Iza toga odma sledi kazna. Brzonogi Hocijeslavski prolazi po levom krilu, utrčava u šesnaesterac i pored istrčalog Milovića šalje loptu u suprotni ugao za 1: 1. Do kraja poluvremena, domaćini ponovo u šansama iz neuspelih ofsajd zamki, ali iskusni Skrobonja kome danas nije išlo sve od noge, loše završava akciju. Ipak , najzreliju priliku ima gostujući sastav, kada u 43. minutu iz tri poteza dolazi u idealnu šansu da pređe u vođstvo, ali Jovanović sa nekoliko metara upropašćuje dobro upućenu loptu agilnog Hocijeslavskog. Nastavak susreta pripada domaćoj ekipi i u 61 minutu nakon jednog kornera odbijenu loptu prihvata Stojčić i šalje na pravo mesto. Gost sa novim igračima koji su kao zamene ušli, iz prekida dolazi u priliku da izjednači. U 79 i 81 minutu posle slobodnih udaraca Mračina glavom, najpre šalje loptu preko gola a potom i u ruke domaćeg čuvara mreže. I kada je sudija Obradović pogledao na svoj sat i spremao se da završi susret poslednjim zviždukom, bek gostiju Pačirski uputio je jednu dugačku loptu u kazneni prostor domaćih a najprisebniji je bio kapiten gostiju Slobodan Đurđev i glavom poslao loptu iza leđa Miloviću. Nastupila je velika radost u redovima ekipe sa Bukovca jer su sa ovim bodom sa vrućeg terena u Gakovu napravili dobar posao za nastavak trke za bodove spasa. Utakmica je bila fer i korektna, ali na momente i oštra u granicama fer pleja. Sudije su solidno obavile zadatak, pokazano je po dva žuta kartona na obe strane, a domaći napadač Skrobonja dobio je i crveni zbog druge javne opomene jer je igrao đonom. Kada su sudije u pitanju treba pohvaliti mladoga Radoša Rabrenovića iz Kule koji je kao pomoćni sudija najavio svoju uspešnu karijeru ako tako nastavi sa delenjem pravde.

Gakovo, 21. 04. 2012. godine. Igralište Graničara. Gledalaca 100. Sudija Obradović (Kruščić) Pomoćnici: Milošević (Crvenka) i Rabrenović (Kula) Delegat : Aleksandar Domić (Sonta)Igrač utakmice Đorđević (Graničar) Žuti kartoni : Stojčić i Skrobonja (Graničar) a Mijić i Mračina (Omladinac) Crveni : Skrobonja u 83 min (Graničar)

Omladinac: Dubravac, Pačirski, M. Halas, SL. Đurđev, Mračina, Kovačić, (Komušanac), Mijić, R. Halas (Vlaisavljević), Jovanović, Hocieslavski, Lerić (Si. Đurđev)
Graničar : Milović, Petričević (Prekrajac), Stojčić, Tomašev, Šćekić, Zorić, Mandić, Ožbolt, Skrobonja, Đorđević (Dubajić)i Marinković (Sekiz)

Fudbal Fudbal PFL Sombor Graničar (G) Omladinac (B)