Jedinstvo
Sloga (PM)
FAP
Srpska Liga Zapad: Sloga (BB) - Šumadija 1:0

Druga utakmica pred domaćom publikom i druga pobeda za fudbalere Sloge BB. Ovoga puta savladan je gost iz Aranđelovca. Sigurna igra, sigurna pobeda, nekoliko dobrih šansi, nomoćan gost ... to bi ukatko bio rezime ove utakmice.

U prvom poluvremenu mreže su mirovale iako su domaći igrači u nekoliko navrata ugrozili gol gostiju. U 10. minutu na centaršut Andrića, Gligić sa tri metra nije uspeo da ubaci loptu u mrežu. Nakon kornera u 17. minutu štoper Stevanović je sa 5 merata glavom poslao loptu pored stative. Janković i Gligić kasnili su na centaršuteve Andrića u nekoliko navrata,a nakom kornera u 40. minutu gosti su se spasili izbacivši loptu sa gol linije. Prvo poluvreme obeležio je i sudija Vlado Ðeramanović bespotrebnim mahanjem žutim kartonima.

U nastavku, nakon 5 minuta igre golman gostiju Nićiforović pravi prvu od svoje dve velike greške i kontru domaćih zaustavlja igranjem rukom van kaznenog prostora. Domaćin nije iskoristio ovaj poklon. Samo dva minuta kasnije druga
greška golmana Nićiforovića odlučuje utakmicu. Neočekivano je pogrešio u izvođenju gol-auta, dodao loptu napadaču domaćih Jankoviću koji je smireno reagovao i sa 15-ak metara pogodio donji levi ugao. 1:0 za Slogu. Nakon toga gosti su krenuli da napadaju ali bez nekog rezultata. Vezni igrač domaćih Đokić znalački je kvario igru gostiju i otupljivao oštricu njihovog napada. Napadi su se uglavnom završavali na 25 metara od gola domaćina koji je iz kontra napada uspeo da u dva-tri navrata ugrozi gol Šumadije. Fudbaleri Sloge priveli su utakmicu kraju bez mnogo rizika po rezultat i obradovali svoje navijače drugom pobedom u prvenstvu.

Bajina Bašta ; Stadion: 'Miloš Milutinović - Plava Čigra', Gledalaca: 1000, Sudija: Vlado Đermanović

Strelac: Janković 52. minut

Sloga BB: Aćimović, Kamberović, Stojkanović, Stevanović, Pavlović, Mijatović, Đokić, Savić (Nešić), Gligić (Đorđević), Andrić (Milivojević), Janković

Šumadija : Nićiforović, Jaćimović, Mihajlović, Zajić, Radovanović, Starčević, Andrić (Zoranović), Danilović, Savić (Mijatović), Radenković (Marković), Vukajlović

Igrač utakmice: Đokić