24.01.2021 Aleksandra Stojković

Ukrajinski Kolos savladao Zmajeve

Odigrali su Zmajevi još jedan pripremni meč u Antaliji i doživeli poraz od ukrajinskog premijerligaša Kolosa 2:0

Mnogo bolja igra Zmajeva, veliki broj prilika i uigranih timskih akcija ali je nažalost nedostajala sportska sreća i konkretnija završnica. Iskustvo i čvrstina protivnika pokazali su se kao presudni, a jedini pogodak iz igre bio je neodbranjivi šut iz slobodnjaka preko živog zida. Drugi gol Kolos je postigao sa penala u poslednjoj sekundi meča.

Zmajevi su na teren izašli u sledećem sastavu: Krunić, Hajdin, Milović, Bogdanović, Lasickas, Ajdinović, Milojević, Stojčev, Cvetićanin, Milosavljević i Vujnović.

Prvih 45 minuta Voždovac je apsolutno bio dominantni u odnosu na rivala. Već u petom minutu stvorili prvu ozbiljniju šansu, Milosavljević je pronašao Lasickasa na desnoj strani, Litvanac je uputio loptu u protivnički peterac, ali je golman Kolsa prvi došao do lopte. Samo dva minuta kasnije, Vujnović je solo akcijom došao u poziciju jedan na jedan sa čuvarem mreže, ali je šutirao pored gola. Pokušao je i Milosavljević sa gotovo 30 metara, ali je lopta otišla preko gola.  Kolos je posle 10-ak minuta konstantnog pritiska Zmajeva u tri navrata pripretio iz prekida, ali je odbrana i golman Krunić pravovremeno reagovala.

Nastavio se pritisak Voždovca. Najpre akcija po levoj strani, Hajdin je presekao pas golmana, dodao do Cvetićanina koji je prosledio do Vujnovića, ali je lopta otišla pored gola. U narednom pokušaju Vujnović je centrirao sa 20 metara i poslao loptu tik preko prečke. U 35. minutu crnogorski napadač zaradio je žuti karton.

U samoj završnici prvog dela igre, Voždovac je stvorio još tri ozbiljnije šanse – preko LasickasaMilojevića a pokušao je i Bogdanović udarcem glavom posle dobro izvedenog kornera. Ipak, mirovala je mreža Ukrajinaca i na odmor se otišlo pri rezultatu 0:0.

Drugo poluvreme Zmajevi su otvorili uz jednu izmenu – Vujnovića je zamenio Janković. Već posle nekoliko minuta Bogdanović je zaradio žuti karton zbog oštrog starta. Kolos je iskoristio tu situaciju, Sorokin je iz slobodnjaka uputio neodbranjivi udarac preko živog zida za vođstvo od 1:0. Usledila je četvorostruka izmena u redovima Voždovca, ušli su IvezićLainovićDukić i Purtić a izašli AjdinovićStojčevHajdin i Milojević. Popustila je koncentracija i Kolos je u dva navrata preko Ilijina i Bogdanova imao šansu, ali je Krunić pokazao sigurnost. U poslednjih deset minuta šansu na golu dobio je i mladi Rus Bratuhin umesto Krunića, dok je Radulović zamenio Milosavljevića, a priliku su koji minut kasnije dobili i ObuobiPerošević i Vuk Bogdanović. Imali su i mladi Zmajevi nekoliko šansi, ali nisu uspeli da ugroze protivnički gol. U poslednjoj akciji sudije su svirale penal za Kolos, te su Ukrajinci sa bele tačke došli do finalnog rezultata 2:0.

Litvanski reprezentativac Justas Lasickas pružio je odličnu partiju, ali ostaje žal zbog propuštene šanse da se postigne gol i dođe do pozitivnog rezultata.

Odličan protivnik, jako dobra provera ali sam razočaran rezultatom. Svi koji su imali prilike da gledaju svesni su da smo bili bolji protivnik, ali je bitno da smo na dobrom putu a rezultati će doći kako se budemo uigravali. Već se vidi progres u odnosu na prvi meč, a do kraja priprema izgledaćemo još bolje i bićemo maksimalno spremni za domaće prvenstvo i borbu za bodove“, zaključio je Lasickas.

Šef stručnog štaba Jovan Damjanović bio je vidno zadovoljan partijom svojih igrača i napretkom koji su ostvarili u odnosu na prethodni pripremni meč.

Izuzetna provera provera protiv jedne ekipe koja igra i evropska takmičenja. Bili smo bolji protivnik, stvarali smo više šansi, igrali smo organizovano i time sam vrlo zadovoljan. U drugom poluvremenu nismo imali isti intenzitet, ali smo uprkos tome stvorili tri stopostotne šanse. Moramo da dajemo golove da bismo pobeđivali, ali je svrha ovih utakmica da se uigramo i u tom segmentu se vidi ozbiljan progres. Igrali smo visoki presing, bili smo dosta agresivniji, nismo dali protivniku da gradi akcije i zaslužili smo pobedu, uprkos tome kakav je krajnji rezultat“, jasan je bio Damjanović.

Do kraja priprema Zmajevi će odigrati još jednu pripremnu utakmicu koja je na programu u četvrtak 28. januara.

Novi Pazar 2 : 1 Napredak
Mladost (L) 1 : 0 Partizan
Voždovac 0 : 0 Javor Matis
Čukarički 2 : 1 Radnik
TSC 2 : 1 Inđija
Proleter 2 : 0 Vojvodina
Spartak ŽK 1 : 1 Rad
Mačva 1 : 0 Zlatibor