Minimalan poraz na gostovanju u Nišu

Fudbaleri Voždovca, poraženi su u 9. kolu nacionalnog prvenstva od niškog Radničkog rezultatom 1:0 (1:0).

U prvoj utakmici na klupi Radničkog, bivši trener Zmajeva, gospodin Radomir Koković odneo je pobedu jer je njegova ekipa energetski bila bolje postavljena u ovoj utakmici, dok Predrag Rogan ima za čime da žali posle 90 minuta odigranih na Čairu.

”Čestitam ekipi Radničkog, dok mojim momcima nemam šta da zmerim! Mi smo ispali iz ritma zbog obaveza oko reprezentacija. Naša četiri igrača koja su standardna u napadu nisu bili sa ekipom, a i umor je evidentan. Nismo iskoristili naše šanse, posebno u drugom poluvremenu. Pauza nam nije prijala, ali se već okrećemo narednoj utakmici.”

Prvi deo igre obeležio je presing domaće ekipe koja je od samog starta bila opasna po gol Voždovca. Ne toliko konkretnim prilikama, koliko konstantnim naletima.

Tu se posebno istakao prošlogodišnji član Voždovca, Lazar Arsić, koji je sa posebnim motivom ušao u utakmicu. Nešto oštrija igra Filipa Stanisavljevića koji je dobio šansu od samog početka i Miloša Milovića koji je zamalo bio javno opomenut već u prvim minutima utakmice.

Sa druge strane Stanisavljević nije izbegao žuti karton nakon nesportskog i grubog starta nad Mićibućijem.

Zmajevi do sredine poluvremena nisu uspevali da se na ozbiljniji način nađu na protivničkoj polovini što pokazuje statistika po kojoj je lopta 2/3 vremena bila u posedu Nišlija.

Od 11. minuta Voždovac počinje da liči na sebe kada Ivan Milosavljević stvara odličnu priliku i uspeva da iznudi i opomenu za odbranu Radničkog, ne samo odličmnu poziciju za slobodan udarac. Isti izvodi Marko Mijailović koji neprecizno šalje loptu iznad gola.

Desetak minuta kasnije viđen je najopasniji napad Zmajeva. Posle centaršuta Miloša Pantovića, visoki igrači momaka u plavim dresovima imali su priliku da ugroze Damira Kahrimana. Stefan Hajdin je bio najbliži, ali je kapiten u tom pokušaju napravio prekršaj nad čuvarem mreže.

U 34. minutu štoper Voždovca, Marko Mijailović uspeva da preseče loptu, i iz defanzivne uloge pređe u napad, čak i uputi centaršut, ali nikog nije bilo od saigrača da opasnije priprete.

Desetak minuta kasnije istog igrača prilikom centaršuta Nikole Aksentijevića po desnoj strani lopta preskače što koristi Miljan Grbić i tri minuta pre pauze smešta loptu glavom iza Miloja Prekovića za ispostaviće se konačnih 1:0.

Pokušao je Ivan Milosavljević do poluvremena da šokira domaću ekipu odličnim šutem, ali je njegov šut iz izuzetne pozicije bio zamalo neprecizan i zahvatio spoljni deo mreže.

U nastavku igre videla se želja Voždovca da preokrene stvari u svoju korist, ali ozbiljnijih šansi nije bilo.

Dvadeset minuta od nastavka igre imao je Marko Mijailović priliku da glavom posle odličnog trzaja nakon kornera ugrozi gol Radničkog, ali je odbrana bila na mestu.

Usledile su potom promene sa jasnom namerom da se podigne nivo igre i ugrozi gol Radničkog. Prvo su Stefan Purtić i Aleksandar Stanisavljević zamenili Filipa Stanisavljevića i evidentno umornog Justasa Lasickasa koji je u pauzi za selekciju Litvanije odigrao tri teška meča i to svih 90 minuta.

Potom je ofanziva Voždovca dobila sa ulaskom Miloša Stojčeva i Alena Mašovića koji su zamenili Aleksandra Bogdanovića i Miloša Pantovića

Najiskusniji igrač u redovima Zmajeva, Miloš Stojčev se odmah našao u izuzetnoj prilici kada je posle dodavanja rezerviste Stanisavljevića sa leve strane iskosa uputio šut u dalji ugao, ali je njegov udarac odbranio Kahriman. Mogao je Nikola Vujnović da naleti na odbijenu loptu, ali je zamalo zakasnio da se nađe u pravom trenutku na pravom mestu.

Već u narednom napadu Voždovac je pripretio ponovo, potom je Alen Mašović u par navrata probao da bi do kraja utakmice koja je produžena četiri minuta Nikola Vujnović imao izuzetnu priliku, ali je golman Radničkog sačuvao čitav plen.

U narednom kolu na Krov dolazi istoimena ekipa, Radnički iz Kragujevca, što je prilika da se kod kuće vrati na staze pozitivnog rezultata.

Novi Pazar 2 : 1 Napredak
Mladost (L) 1 : 0 Partizan
Voždovac 0 : 0 Javor Matis
Čukarički 2 : 1 Radnik
TSC 2 : 1 Inđija
Proleter 2 : 0 Vojvodina
Spartak ŽK 1 : 1 Rad
Mačva 1 : 0 Zlatibor