Jelica
Jedinstvo
Radnički
OFL Lučani : Jedinstvo(P) - Bratstvo 3:2

Veoma zanimljiv i rezultatski neizvestan duel, odigrali su Jedinstvo i Bratstvo u okviru trećeg kola OFL Lučani. Domaćin je bio u osetnoj prednosti tokom drugog dela, gosti uspevali da se vrate ali su, ipak, na kraju pretrpeli poraz, nakon primljenog gola u 88. minutu. Susret su obeležila dva potpuno različita poluvremena. Prvo, rezervisano i neefikasno i drugo potpuno sadržajnije. Uvodni minuti, protekli su u nedostatku ozbiljnijih akcija. Igralo se zatvorenije, bez previše reskiranja. Monotoniju je prekinuo Blagojević u 14. minutu. Šutirao je sa petnaestak metara, lopta nezgodno odskočila ali je Sinđelić uspeo da reaguje i sačuva mrežu. Period od 22. do 37. minuta donosi par prilika na obe strane. Najpre je Todorović mogao da dovede goste do prednosti ali je golman Ilić, na vreme istrčao i otklonio opasnost. Uzvraćaju domaći preko Gorana Ilića u dva navrata ali je i u 25. i u 31. minutu traljavo šutirao iz pozicija unutar kaznenog prostora. Osam minuta pre isteka prvog dela odlična akcija Bratstva, koju ne kruniše Todorović. Našao se usamljen, iskosa sa desne strane, desetak metara od gola ali je oklevao sa udarcem i bio izblokiran. I ako je bilo situacija koje su mogle doneti rezultatsku promenu, golova nije bilo, pa se na pauzu otišlo najnepopularnijim fudbalskim skorom, 0-0.

FK Jedinstvo Puhovo - sezona 2013/2014

Nastavak donosi potpuno drugačiju utakmicu, gde je viđeno pet pogodaka. Igrao se 55. minut, kada se istakla „jedinica“ Jedinstva sjajnom intervencijom, nakon udarca Rendulića sa ivice šesnaesterca. Prvi gol tim iz Puhova postiže pet minuta kasnije. Ilić dubinskom loptom nalazi Stojanovića, on glavom dodaje do Nenada Nešovanovića, koji takođe glavom, matira Sinđelića. Već u sledećem napadu, nova šansa za Jedinstvo, no odličan volej Tajsića završava iznad gola. Dva obećavajuća napada Bratstva ostaju nerealizovana u 66. i 67. minutu. Udarac Topalovića, uz dosta sreće, Martin Ilić je odbranio, dok je pokušaj Jankovića sa distance zaustavila prečka. Kazna za propušteno stiže 20 minuta pre kraja. Blagojević prolazi po desnoj strani, ubacuje loptu do usamljenog Tajsića kome nije bilo teško da reši situaciju 1 na 1 sa gostujućim golmanom. Rezultat 2-0.

FK Bratstvo Dljin - sezona 2013/2014

Kada se činilo da je pobednik odlučen, Dljinci se vraćaju u meč. Na 2-1 smanjio je Topalović iz slobodnog udarca, petnaest minuta pre isteka regularnog toka. Iz teške pozicije, iskosa sa leve strane, uspeo je da pogodi cilj uz pomoć stative. Zatresla se prečka gostujućeg gola u 80. minutu. Tukao je Nešovanović, glavom sa peterca. Igrači u narandžastoj opremi uspevaju da izjednače u 83. minutu. Najpre je u kaznenom prostoru nepropisno zaustavljen Urošević, sudija Đorđević pokazao na „kreč“ a siguran realizator biva Simović i postiže 4. pogodak u tekućem prvenstvu. Međutim, domaći su smogli snage da dođu do pobedonosnog gola u 88. minutu, ponovo posle prekida. Goran Ilić je centrirao sa tridesetak metara, Sinđelić imao loptu u rukama ali je ispustio, ona dolazi do Nešovanovića, koji pogađa nebranjenu mrežu za konačnih 3-2 i veliku radost izabranika Vladana Stanića. Vremena za novu promenu rezultata nije bilo, pa su bodovi ostali u Puhovu. Priliku da poprave utisak gosti će imati u subotu kada dočekuju Radnički iz Turice, dok Jedinstvo igra protiv Kotraže na terenu rivala.