Baljevčanke nastavile niz pobeda

Derbi 8.kola Međuregionalne lige za seniorke opravdao je očekivanja. Utakmica je obilovala lepim potezima i donela sve ono lepo što odbojka može da pruži. Domaće odbojkašice odlično su otvorile meč, tokom prvog seta uglavnom vodile i u finišu dolaze do prednosti 22:17. I kada se činilo da će ovaj period igre pripasti Baljevčankama, usledio je prekret. Na servis Vučković, gošće prave seriju 7:0 i dolaze do vođstva. To kao da je naljutilo odbojkašice Rudara, koje drugi period igre dobijaju dosta lako (25:15). Nastavile su mlade Baljevčanke u istom ritmu i u nastavku susreta tako da  treći set rešavaju u svoju korist rezultatom (25:19). Četvrti set doneo je već viđeno. Ponovo su domaće igračice bile uglavnom u prednosti i ponovo samo do finiša. Gošće iz Aleksandrovca ponovo prave preokret i dolaze do izjednačenja. Peti set protekao je u konstantnom vođstvu odbojkašice Rudara, koje ipak dolaze do zaslužene pobede i nastavka od sedam utakmica bez poraza. Na kraju čestitke idu na adresu oba tima, s tim da je utisak da je sastav iz Baljevca propustio priliku da dođe do sva tri boda.

Rudar - Župa 3:2 (23:25, 25:15, 25:19, 23:25, 15:10)

Sportska hala Baljevac. Gledalaca: 100. Sudije Jovanović VB i Radonjić KV

RUDAR: Grkajac, Aleksić ,H.Nedeljković, T.Nedeljković, Pešić, Lekić, Goljović, Simović, Kostović, Planojević, Jelić

ŽUPA: Vesić, Starinac, Luković, Dekić, Z.Pavličević, Pljakić, A Pavličević, Vučković, Arsić, Bićanin, Pribaković

Tutin 3 : 1 Vrba 2019
Rudar 3 : 2 Župa
ŽOK Bagdala 3 : 0 Raška
ŽOK Napredak 037 3 : 0 Trstenik