Sloga preko Mladosti do opstanka

Posebno poglavlje derbija donjeg doma AdmiralBet KLS bilo je prvo pojavljivanje Marka Dimitrijevića na klupi nekog drugog kluba protiv Sloge. Donedavni strateg „belih“ preuzeo je zemunsku Mladost i u Kraljevu je dočekan aplauzima. Baš kao i njegov saradnik Saša Vasiljević koji je obeležio jedan period noseći dres Sloge u tadašnjoj Vinston Juba ligi. Što se same utakmice tiče, gledali smo jednu od najboljih ove sezone u Kraljevu i igrači oba tima nikoga u dvorani nisu ostavili ravnodušnim. Igra u prvih deset minuta izjednačena, ekipe su se smenjivale u vođstvu sve do 8. minuta kada je krenula Slogina serija, vrlo dobra odbrana i napad koji je „belima“ omogućio devet poena prednosti 27-18. Zanimljivo da je trener domaćih Saša Đorđević u tom trenutku potpuno promenio petorku, na parketu su bili Jordović, Savić, Pavić, Kangu i Stefanović, ali su odigrali vrlo sigurno i omogućili svom timu prvu opipljiviju prednost. Ista postava „belih“ nastavila je i u drugoj četvrtini, a Mladost je reagovala uvođenjem kapitena Milenkovića koji je trojkom smanjio vođstvo Sloge. Činilo se početkom ovog perioda da će Mladost rezultatski preokrenuti utakmicu, ali su onda Simeunović i Stamenić trojkama zatrpali koš Zemunaca i vratili vođstvo sa kraja prve četvrtine. Goste je u tim trenucima u igri držao odlični Luka Gašić za koga u Slogi nisu imali rešenja. Na kraju, na veliki odmor Sloga je otišla sa sedam poena prednosti 52-45, poenima mladog Jordovića sa zvukom sirene. Posle dva minuta igre u trećem periodu Sloga je stigla do dvocifrene prednosti, konačno. Simeunović je izveo tri slobodna bacanja precizno i „beli“ su poveli 61-49. Mladost je odgvorila preko Tešića sa šest vezanih poena, pa je klupa domaćih reagovala predahom. Imalo je efekta, jer su Savić, Doerti i Stamenić uzvratili serijom 6-0 i Sloga je ponovo bila u dvocifrenom plusu 69-58. Igralo se dobro kraj Ibra, bilo je lepih akcija, dobrih odbrana,a na kraju trećeg perioda Sloga je imala vođstvo 74-66. U poslednjih deset minuta gosti su pokušali da se rezultatski vrate u meč, Gašić je pogađao nemilice koš Sloge, ali nije bilo nikoga da ga isprati. Samo jedan igrač prosto nije mogao da pobedi Slogu u utakmici u kojoj su domaći odigrali vrlo kvalitetno. Odbrana pulena Saše Đorđevića bila je na visokom nivou, borbenost je podizala adrenalin svima u dvorani, pa uz prave ovacije Kraljevčani su stigli do novog trijumfa, 91-80.

Odlična utakmica i vredna pobeda Sloge za opstanak u AdmiralBet KLS

SLOGA – MLADOST MAXBET  91 – 80 (27-18, 25-27, 22-21, 17-14)

Nova sportska dvorana u Kraljevu Gledalaca: 1000 Sudije: Jovčić (Beograd), Matić (Kragujevac), Rakić (Novi Sad)

SLOGA: Andrić, Petrović, Kovačević 12, Savić 15, Doerti 5, Stefanović 7, Jordović 5, Kangu 2, Krsmanović 2, Pavić 6 (8 sk), Simeunović 20 (7 sk), Stamenić 18

MLADOST MAXBET: Radonjić, Živojinović, Tešić 12 (6 sk), Milenković 4, Vasić 3, Gašić 28, Matić 2, Radojević, Knežević 8, Daj 16, Ilić, Milošević 7 (7 sk)

Sloga 91 : 99 Vojvodina mts
Mladost MaxBet 82 : 79 Spartak
Zdravlje Leskovac 90 : 103 Vršac
OKK Beograd 111 : 96 Metalac
Čačak 94 Quantox 78 : 52 Dynamic BalkanBet
SPD Radnički 72 : 55 Zlatibor Gold gondola