Golden Bears Bor
Forestlanders Mladenovac
Neuhvatljivi pas Nišlija, Indians vs Imperatori 21:28
12.05.2014 Administrator

U 4. kolu Superlige Srbije „Indiansi” su izgubili od ekipe „Imperatora” iz Niša rezultatom 28:21, po četvrtinama 7:0, 7:20, 0:8, 7:0. Današnji protovnici ponovo su odigrali zanimljivu i tešku utakmicu u kojoj je na kraju pobedila precizna igra pasom gostujuće ekipe.

Domaći tim je I četvrtinu odigrao vrlo čvrsto i silovito, što im je i donelo početnu rezultatsku prednost. Međutim, već u nastavku susreta, usledio je najzanimljiviji deo celog meča u kojem su postignuta čak četiri pogotka.

Gosti iz Niša su se pre svega oslanjali na igru pasom, što im je i donelo, ispostavilo se, presudnu prednost u II četvrtini. „Indiansi” su svoju snagu u ovom meču pre svega usmerili na igru trčanjem, što im je i donelo najviše osvojenih jardi u napadu - od tri postignuta tačdauna, dva su bila trčanjem novog Amerikanca u redovima „Indiansa”, Darela Tejta.

Treća deonica protekla je u znaku Nišlija. Odbrana „Indiansa” nije uspevala da pronađe rešenje za preciznu igru pasom gostujućeg tima. Petar Goić iz „Imperatora” svakako je bio najveći oslonac u svom timu te je još jednim preciznim hvatanjem uvećao prednost svoje ekipe.

Poslednja deonice igre ipak je „Indiansima” ulila nadu da mogu da sustignu „Imperatore”. Darel Tejt je ponovo trčanjem smanjio zaostatak na 21:28. Igračko nadmudrivanje oba tima do kraja utakmice, ali i neke greške „Indiansa” u presudnim trenucima koje su ih koštale sudijskih kazni, ulile su Nišlijima samopouzdanje da poslednjih minut i po igre odigraju taktički i samouvereno, što im je na kraju i donelo pobedu.

„Indiansi” naredni meč igraju u Pančevu protiv ekipe „Panthers” 24 / 25. maja.

Kretanje rezultata:

I četvrtina

7:0 – Darel Tejt (10) trčanje 2 jarde; PAT uspešan, Dimitrijević (13)

II četvrtina

7:6 – pas 52 jarde ka Petru Goiću (86); izblokiran PAT

7:14 – pas 69 jardi ka Samuelu Ričardu; pretvaranje za 2, Petar Goić (86)

14:14 – pas Blera Bleka (2) ka Goranu Zecu (11) 42 jarde; PAT uspešan, Dimitrijević (13)

14:20 – pas 11 jardi ka Džoelu Leju (31) ; PAT neuspešan