07.07.2013 Vinko Janković

Fudbaleri Kupusinskog Partizana nakon četiri godine pauze, krenuli od nule

Fudbalska buba-mara ponovo se , nakon četiri godine pauze,zakotrljala na igralištu fudbalskog kluba PARTIZAN iz Kupusine, sela nadomak Apatina. Desilo se to u subotu. 6. jula, kada je upriličen jedan međunarodni fudbalski susret starih prijatelja iz dve susedne države. Naime, kupusinci su ugostili ekipu fudbalskog kluba "HERCEGSANTOVO" iz istoimenog mesta, tik uz granicu sa Srbijom. Bio je to ujedno revanš meč ova dva kluba za posetu koju su fudbaleri Partizana imali u republici Mađarskoj.

U divnom ambijentu,pred oko stotinjak gledalaca,na dobro pripremljenom terenu, uz lepo vreme , odigrana je jedna prava prijateljska utakmica, bez grubosti i prekršaja, na kojoj je postignuto osam lepih golova,a treneri oba sastava su isprobali mogućnosti fudbalera koji su ovih dana počeli pripreme za nova prvenstva u svojim ligama Pre početka utakmice, gosti su predali poklone svojim domaćinima u znak sećanja na ovu značajnu i važnu utakmicu za ekipu Partizana jer je njome prekinut dugogodišnji" post" od fudbala u selu Kupusina.Početak meča je pripao gostima, a njihov najbolji igrač, Mesaroš,  je u 13 minutu, iz jednog kontranapada, doveo svoj tim u vođstvo od 1:0.. U tom periodu su i jedni i drugi igrali otvoreno, ali uglavnom na sredini terena sa malo pravih šansi za golove.Ipak, posle prvih 45 minuta susreta , nije došlo do promene, i na odmor se otišlo sa golom prednosti gostiju iz Mađarske. U nastavku susreta izvršene su izmene u oba sastava, a šansu da zaigraju , kod domaćina , dobilo je devet novih igrača, a kod gostiju četiri. Ispostavilo se, a tako je i hteo trener domaćih, Vule Stojkov, da osveženja budu igrači na koje će više računati u narednom prvenstvu međuopštinske lige, pa je i učinak rezervista bio veći , a na kraju i očekivana pobeda.. Već u 58. minutu , Delija je izjednačio na 1:1, a četiri minuta kasnije Stoiljković je doneo prednost domaćinima od 2:1. U nastavku je Mesaroš svojim drugim golom izjednačio, da bi , donedavni igrač somborskog Radničkog , Toni Bujak.golom u 69 minutu povećao prednost, na 3:2, a samo dva minuta kasnije , Dujmović je lepim golom iz veće udaljenosti savlado čuvara mreže Hercegsantova. Do kraja susreta, Delija je sa svoja nova dva gola u 83 i 89 minutu zapečatio sudbinu i poraz ekipe iz Santova sa visokih 6:2. Ovaj susret je vodio sudija iz mesta ,Zoltan Mak, i na njegovo suđenje nije bilo primedbi. Po završetku meča, domaćini su priredili "treće poluvreme" za sve učesnike prijateljskog meča, i predali skroman poklon gostima u zgradi stare Škole, gde je uz dobru atmosferu, dobar paprikaš od divljači, hladno piće i uz prisustvo brojnih sponzora, Lovačkog društva,zatim "DEME" D.O.O., Omladinske organizacije, mesne pekare, i brojnih pojedinaca, druženje je potrajalo do kasnih večernjih sati, a čelnici ova dva kluba su dogovorili sledeći susret
Na ovoj utakmici su nastupili  kod ekipe gostiju iz Hecegsantova ; Tamaši,Reus,Šomođi,Oros, Andraš,Bajko,Mesaroš, Kovač, Fejgol,Horvat,Medžihorski. Još su igrali : Silađi,Skeledžija,Sič i Šimon. Za Partizan ; Hodovanj,Pašti,Farago,Delija, Mak,Kuruc, Šomođi,E. Bujak i Čizmadžija. Još su igrali : Selar,Toldi,MandićStoiljković,Dujmović,Nović,Rončević,Domorad,T. Bujak.

Na slici Zajednički snimak ekipe Hercegsantovo (Mađarska) i Partizan (Kupusina-Srbija) pre početka utakmice i gol Delije za ekipu Partizana u finišu utakmice u Kupusini