Košarka: Napredak prejak za Zrenjanince

Košarkaši Proletera su u 5. kolu Druge lige poraženi od Napretka u Aleksincu rezultatom 84:72 (21:15, 22:10, 24:21, 17:26). Pitanje pobednika u ovom susretu bilo je gotovo rešeno već na poluvremenu, kada je Napredak vodio 43:25. Aleksinčane su predvodili Igor Kesar sa 23 poena i Dragoljub Šikman sa 20 poena i 7 skokova. U redovima Proletera najbolji je bio Božović sa 16 postignutih poena, a solidni su bili još Martinović i Majkić.

Kosarka Proleter Napredak

Napredak u ovom meču nije dozvolio Zrenjanincima da povede ni na trenutak. Već na samom startu ređali su se poeni, pa je u 5. minutu rezultat iznosio 12:4 u korist aleksinačkog tima. U nastavku ovog perioda “crveno – beli” su uspeli da se primaknu na dva poena zaostatka. Međutim, domaći nisu dozvolili preokret i na kraju prvog perioda su vodili sa 21:15.

U drugoj četvrtini, Aleksinčani su zaigrali još čvršće u odbrani pa su u tom delu meča primili svega 10 poena. Na poluvremenu je bilo ubedljivih 43:25 za Napredak. Treća deonica nije donela bitnije promene, ali su u finišu domaći košarkaši uspeli da dođu do maksimalnih ,,plus 24”, kada je u 30.minutu Kesar pogodio slobodno bacanje za 65:41. Treći period završen je skorom 67:46.

Proleter je poslednji period dobio sa 17:26, pa je konačan rezultat glasio 84:72.

U sledećem kolu Proleter dočekuje novosadsku Vojvodinu. Meč je na programu u subotu, u Kristalnoj dvorani, sa početkom u 19 časova.

Napredak Maksi co: Šikman 20 (7sk), Davidović 3, Raičević 10, Stanojević 10, Luković 4, Miladinović 4, Kesar 23, Milenković, Šćepanović 5, Jusić, Đukić 3, Ćirović 2.

Proleter Naftagas: Atanacković 7, Budimir 7, Majkić 10, Blanuša, Knežević 10, Subotić 4, Pavlović, Martinović 10, Stojanović, Marković 8, Filipović, Božović.