Streljaštvo: Babićeva, Tomićeva, Građin i Milovanović pobednici finala Kupa SS Srbije

SMEDEREVO, 8. februar (Info centar).- Milica Babić (Novi Sad) i Andrija Milovanović (Niš) pobedili su u finalu Kupa SS Srbije vazdušnom puškom, dok su titule u strelištu družine Smederevo pištoljem osvojili Jelena Tomić i Dragan Građin (oboje Kikinda).

Milica Babić je sa 203,6 krugova bila bolja od Sanje Vukašinović (Jedinstvo) sa 203 i prošlogodinje pobednice Tihe Todorović („Lukanjac“, Pirot) sa 181,6 krugova. Pre finala prva je bila Nina Radulović (Zvezdara) sa 412,7 krugova ispred Vukašinovićeve sa 412,5 krugova i Pančevke Tijane Kolarik sa 410,1 krug. Radulovićeva je završila na četvrtom mestu.

Andrija Milovanović (Niš), lane drugoplasirani, je pobedio sa 204,6 krugova. Drugo mesto pripalo je Stevanu Jovanoviću iz kragujevačkog „Čika Mate“ sa 204,3 kruga dok je bronzu osvojio Aleksandar Petkoski (niš) sa 170,6 krgova. I pre finala Milovanović je bio prvi sa odličnih 624,2 kruga, ispred prošlogodišnjeg pobednika finala kupa Srbije Miloša Ivanovića iz „Čika Mate“ (Kragujevac) sa 620,1 krug, dok je treći bio Petkoski sa 619,3 kruga. Jovanović je sa petog mesta pre finala (614,2) došao do srebra.

Pištoljem, Jelena Tomić (Kikinda) je slavila sa 187,6 krugova ispred Jovane Dagačevac iz užičkog „Alekse Dejovića“ sa 186,3 kruga i Anđele Arsović (Partizan), mlađe sestre proslavljene olimpijke Partizana Andree Arsović, koja je imala 164,6 krugova. Anđela Arsović je do medalje došla kao poslednja posle osnovnog dela (338). Pre finala, Dragačevac je bila ubdljivo najbolja sa odličnih 377 krugova ispred reprezentativke Smedereva Ane Alentijev (373) i Jelene Tomić koja je imala 367 krugova.

Dragan Građin (Kikinda) bio je prvi i pre finala sa 552 kruga i sa 191 krugom u finalu sačuvao je prvo mesto. Drugi je bio Branko Mašanović (Policajac) sa 189,7 krugova dok je bronzu osvojio Aleksandar Živanović (Kolubara) sa 167,3 kruga. Pre finala, drugi je bio Vitomir Tucović (“Aleksa Dejović“) sa 550 krugova, a treći Živanović sa 548 krugova. Prošle godine Tucović je bio drugi.

Drugog dana finala Kupa SS Srbije u nedelju 9. februara na strelištu u Smederevu za titule će se boriti seniori i seniorke.

Po završetku u takmičenja, na prigodnoj svečanosti u prisustvu predsednika SS Srbije Siniše Mašovića i drugih uglednika, uručiće se i priznanja najuspešnijim strelcima, trenerima i klubovima u 2013.