Poraz Slavije u Zenici

Fudbaleri Slavije poraženi su u 21. kolu Premijer lige BiH od ekipe Viteza rezultatom 3:0. Nedovoljno zalaganja, igra bez ideje i loša realizacija za epilog su imali poraz plavo-bijelih i nastavak neizvjesnosti za opstanak u BH

Bolju igru domaća ekipa je mogla krunisati u 14. minuti, ali je udarac Gorana Jurića sa dvadeset pet metara pogodio stativu. Deset minuta kasnije Vitez je poveo. Vladimir Branković je izveo slobodan udarac sa desne strane, a istrčalog golmana Slavije Mladena Lučića glavom je lobovao Armin Kapetan sa desetak metara. Mogli su „sokolovi“ izjednačiti u 30. minuti, ali odličan udarac Igora Radovanovića iz slobodnog udarca, sa dvadesetak metara, zaustavio je domaći golman Aleksandar Živković. Rijeđala se prilika za prilikom ispred Lučićevog gola, ali nije bilo promjene rezultata do 35. minute. Lošu reakciju Slavije iskoristio je Aldin Isaković i sa pet metara matirao nemoćnog Lučića.

U nastavku susreta fudbaleri Slavije nisu stvorili ozbiljniju priliku iz koje bi ugrozili mrežu domaćeg golmana. U posljednjim trenucima susreta Jasmin Smriko je postigao treći pogodak za domaću ekipu i postavio konačan rezultat susreta 3:0.

VITEZ – SLAVIJA 3:0 (2:0)

Strijelci: 1:0 Kapetan (24), 2:0 Isaković (35), 3:0 Smriko (90).
Stadion: Kamberovića polje ”A” u Zenici.
Gledalaca: 300.
Sudija: Irfan Peljto (Sarajevo).
Žuti kartoni: Jurčević, Vidović, Jurić, Isaković (Vitez), P. Petošević, I. Radovanović, Čomor, Dudo (Slavija).

VITEZ: Živković, Jurić, Jurčević, Šišić (od 90. minuta Dilaver), Imamović, Brekalo, Vidović (od 77. minuta Livančić), Kapetan, Branković, Smriko, Isaković. Trener: Ante Miše.

SLAVIJA: Lučić, Popović, Mitrović, Hodžurda, P. Petošević (od 59. minuta Berjan), Čomor, Osman, Oglečevac (od 46. minuta Dudo), Otani (M. Petošević), Prodanović, I. Radovanović. Trener: Slaviša Božičić.

Radnik 1 : 2 Borac
Željezničar 2 : 1 Zrinjski
Vitez 3 : 0 Slavija
Travnik 1 : 0 Široki Brijeg
Zvijezda 4 : 1 Leotar
Rudar 1 : 1 Čelik
Sarajevo 1 : 1 Olimpic
Velež 0 : 0 Mladost