Jagodina finišira pripreme u Sloveniji

U prvom poluvremenu mreže su mirovale, a Jagodina je u tom delu susreta imala više od igre i daleko veći posed lopte kao i nekoliko dobrih prilika. U prvih 45. minuta, mađari nisu uputili šut ka golu Jagodine. Međutim, u nastavku susreta prve dve prilike pretvorili su u golove. Najpre je sa ivice šesnaesterca Makraj plasirao loptu u gornji levi ugao čuvara mreše Jagodine, koji je pokušao da odbrani ali nije uspeo da zaustavi loptu. Evro gol za prednost mađara. Nekoliko minuta kasnije, Puškaš Akademija povećala je vođstvo a strelac je bio Tišler iz penala. Do kraja susreta fudbaleri Jagodine pokušavali su da stalno vrše pritisak, kako bi smanjili vođstvo protivnilka. Najizgledniju priliku imao je Martinović, kada se našao sam ispred golmana ali mu je nedostajalo snage da uputi završni udarac. Osim toga, arbitar je napravio veliku grešku kada je u šesnaestercu mađara grubo s leđa srušen Lepović. Nije dosuđen očigledan penal za Jagodinu a u nastavku akcije šutirao je Martinović ali su igrači protivničke ekipe izbacili loptu sa gol linije. U finišu priprema fudbaleri Jagodine igraju još jednu utakmicu u Sloveniji, a protivnik je bugarski tim Slavija iz Sofije.

FK Puškaš Akademija - FK Jagodina 2:0 (0:0). Murska Sobota - Gledalaca: 200. Sudija: Benzes. Strelci: Makraj u 55. minutu i Tišler iz penala u 70. minutu.

Puškaš Akademija: Hajduci, Vaštler, Tar Žolt, Spandler, Faclj, Hudak, Molnar, Šakalc, Tišler, Sakdi, Makraj.

Jagodina: Đuričić, Martinović, Ilić, Lepović, Miladinović, Gašić, Damjanović, Mijatović, Ivanović, Marinković, Vujošević. Igrali još: Jokić, Šušnjar, Filipović, Milinković, Janković, Jovančić, Šimac, Mihajlović, Đurić, Arsenijević, Cvetković.

Radnički 1923 1 : 1 Jagodina
Javor Matis 4 : 3 Napredak
Vojvodina 3 : 3 Crvena zvezda
OFK Beograd 0 : 1 Donji Srem
Sloboda Point 0 : 1 Voždovac
Rad 2 : 1 Spartak