OLV : Omladinci iz Čelareva nadigrali vršnjake ŽAK-a 0:4

Omladici ČSK Pivare, na svom prvom gostovanju u prolećnom delu prvenstva Omladinske Lige Vojvodine, porazili su u Somboru odgovarajući tim somborskih železničara sa 0:4. Ovom pobedom, gosti iz Čelareva, stavili su so na ranu somborskim ljubiteljima fudbala, jer nakon jučerašnje pobede prvog tima nad Radničkim iz Sombora od 8:0 u Čelarevu u XVI kolu Treće Lige , ovo je bio upola slabiji, ali dovoljno jak udarac za fudbal u gradu zelenila.

Meč je počeo minutom ćutanja, i odavanjem pošte stradalima u prekjučerašnjoj avionskoj nesreći kod aerodroma u Surčinu, kada je život izgubilo sedam osoba.

Teren i vreme(uz malo vetra) bili su pogodni za igru, tako da su omladinci oba kluba imali uslove da pruže maksimalnu partiju pred malim brojem gledalaca na igralištu pored pruge u Somboru. Utakmica je imala svoj ritam, trčalo se na obe strane,ali spremnija i kvalitetnija ekipa gostiju, nije dozvolila bilo kako iznenađenje, i došla do rezultata, koji daje pravu sliku odnosa snaga na terenu. Bolje spremniji gosti često su bili na polovini domaćina, pa i postignuti rezultat ne predstavlja iznenađenje, a blaga prednost vetra gostima u prvom poluvremenu je donela vođstvo od samo 0:1, da bi u nastavku susreta, kada su imali za protivnika i vetar, domaćinima dali još tri gola.Ilić iz ekipe ČSK je bio dvostruki strelac , a po jedan gol su dali Jovanović i Ostojić.

Fer i sportsko ponašanje i jednih i drugih, držanje pod kontrolom meča od strane sudijske trojke,korektno vođenje ekipe sa klupe od strane trenera Žigića i Čubrila, rezultiralo je praznoj beležnici glavnog sudije Negoslava Boškovića, koji nije imao potrebe da poseže za kartonima u ovom meču.

OMLADINSKA LIGA VOJVODINE

ŽAK (Sombor) : ČSK PIVARA (Čelarevo) 0:4 ( 0:1)

Igralište kraj pruge. Gledalaca 20. Sudija N. Bošković, pomćnici Milanko i Vorkapić-Nastasić, delegat Tanasić Lazo svi iz Sombora.Strelci Ilić 2, Jovanović i Ostojić po 1 za ČSK Pivaru. Kartona nije bilo.

ŽAK : Matujević,Janković,M. Bubnjević,Bubanja,S. Bubnjević,Bakić,Grba,Gromilović,Bognar, Gak, Brkić. Igrali su još Macanović i Džakula.

ČSK PIVARA : Vlajić,Papović,Berić,Stamenković,Todorić,Ostojić, Vlaović, Ris,Čović,Ilić i Jovanović. Igrali su još Mirković, Medić, Ladišić, Dugonjić, Čavić i Laćarak.

Dinamo 2 : 0 Radnički (NP)
PIK Prigrevica 0 : 0 Bačka 1901
Vršac 3 : 1 Radnički (Š)
Tekstilac 2 : 4 Cement
Senta 1 : 0 Banat
Radnički (S) 1 : 1 Sloga