16.04.2007 Bojan Anđelković

U Badnjevcu prava antipropaganda fudbala
Radnički Kragujevac i Metalac iz Kraljeva su remizirali rezultatom 1:1. Pred nesto više od 200 gledalaca, po izuzetnom vremenu, podela bodova. Utakmica nije imala neki veći značaj jer obe ekipe zauzimaju sredinu tabele Srpske lige Zapad. Ekipa Metalca je došla u Badnjevac da se brani i iz dva prelaska na protivničku polovinu, postigli su gol vredan jednog boda.Utakmica je počela napadima domaćina, ali se centarfor Radičević propisno obrukao na jučerašnjoj utakmici. Tri puta je imao situaciju jedan na jedan sa golmanom gostiju i sva tri puta golman gostiju je izlazio kao pobednik. Kao što biva, sledi kazna, po prvi put Metalac organizuje napad i on rezultira golom u 34.minutu. Od tada, pa sve do 90.minuta, igre u Badnjevcu nije bilo. Gostujući igrači su se takmičili ko će više puta prebaciti krov stadiona u Badnjevcu ili simulirati tešku povredu. Statistačar sa jučerašnje utakmice je izračunao aktivno vreme igranja - 12.minuta. Kao izuzetan igrač u prebacivanju visokog krova stadiona pokazao se Vinko Vlašić koji je čak 7 puta uspeo da ispuca lopta van granica stadiona, a za nijansu slabiji su bili njegov brat Radisav Vlašić i bek Barjaktarević koji su uspeli samo po 5 puta da prebace krov stadiona. Medjutim, posebna prica je bio centarfor gostiju Vukojičić koji je, verovali ili ne, 9 puta ležao na travi zbog navodnih povreda. On je uspeo da se povredi i kada nijednog igrača nije bilo oko njega, kada je sam trčao u kontru ili kada se vraćao da pomogne odbrani svoga gola. U kompletno sivilo utakmice se uklopio i katastrofalni sudija Đokić Nenad iz Užica. Jedini fudbalski momenat na utakmici je bio u 58.minutu kada je veteran Zuba Radosavljević postigao evrogol, volejom sa 20 metara i doneo bod domaćinu. Sve ostalo je bilo u domenu rekreativnog fudbala.

Sloga (P) 0 : 2 Sloboda (Č)
Budućnost 4 : 0 INON
Metalac (GM) 0 : 0 Sloga (K)
Mladi Radnik 2 : 1 Sloboda (U)
Morava 3 : 1 Takovo
Radnički 2 : 1 Loznica
Metalac (K) 1 : 0 Vujić Voda
Jedinstvo 2 : 3 Rudar