Streljaštvo: Deset medalja srpskim strelcima na turniru u slovanačkom gradu Ruše

Prvog dana međunarodnog turnira u slovenačkom gradu Ruše, srpski strelci su osvojili deset medalja – pet zlatnih (od toga dve ekipne),  tri srebrne i dve bronzane. Prošle godine prvog dana osvojeno je devet medalja (3 – 3- 3).
Srpske seniorke pištoljem napunile su postolje! Jasna Šekarić je osvojila prvo, Zorana Arunović drugo, Bobana Veličković treće mesto! Šekarićeva je imala odličan osnovni deo od 388 krugova i bežala je pre plej ofa šest  krugova Veličkovićevoj! Međutim, finale je posebno dobro gađala svetska šampionka i vicešampionka Zorana Arunović (101,3) i sa trećeg mesta došla do srebra! Lane je pobedila na ovom turniru. U finalu je bila i Jelena Arunović, koja je takođe imala više od sto krugova u dodatnih deset metaka (100,5) i sa osmog mesta došla do šeste pozicije. Ekipno, reprezentacija Srbije u kojoj su bile Šekarićeva, Z. Arunović i Veličkovićeva je osvojila ubedljivo prvo mesto!

Ovim oružjem prva dva mesta osvojili su i seniori iz Srbije. Andrija Zlatić, koji je prošle godine bio treći,  je sa 101,3 u finalu rešio sve dileme oko pobednika, dok je Damir Mikec zauzeo drugo mesto i ponovio plasman iz 2010. Četvrti posle plej ofa bio je Dimitrije Grgić. Reprezentacija Srbije u kojoj su bila ova tri strelca, osvojila je ubedljivo prvo mesto sa 1.746 krugova, samo krug manje od ekipnog državnog rekorda sa Šampionata sveta u Minhenu prošlog leta!

Veliko, prijatno iznenađenje priredio je do prošle godine junior, mladi strelac Niša Marko Živić koji je sa 104,7 kugova u plej ofu sa šestog mesta došao do titule! Kragujevčanin Milutin Stefanović („Čika Mata“) je takođe odlično gađao finale (104 kruga) i sa sedme pozicije došao do trećeg mesta. U finalu su gađali i Stevan Pletikosić i završio na četrvtom mestu kao i Milenko Sebić (šesti). Andrea Arsović je zauzela drugo mesto za seniorke vazdušnom puškom. Imala je odličnu seriju u plej ofu - 104,2  i sa trećeg mesta došla do srebra. U finalu je šesto mesto osvojila Ivana Maksimović, prošlogodišnja pobednica, dok je osmo mesto zauzela Dragana Todorović koja je lane bila četvrta.

Rezultati, prvi dan, turnir „Ruše 2011“ – vazdušni pištolj  seniorke: 1. Srbija 1.137, 2. Slovenija 1.094, 3. Hrvatska 1.076. Pojedinačno: 1. Jasna Šekarić 485,1 (388), 2. Zorana Arunović (obe Crvena zvezda) 480,3 (379), 3. Bobana Veličković (Bor 030) 476, 6 (382) ...6. Jelena Arunović (C. zvezda) 470,5 (370) krugova itd.

Seniori: 1. Srbija 1.746, 2. Slovačka 1.729, 3. Slovenija 1.712 itd. Pojedinačno: 1. Andija Zlatić („A. Dejović“, Užice) 686,3 (585), 2. Damir Mikec (Policajac) 682,2 (583), 3. Tuzinski (Slovačka) 680,6 (581), 4. Dimitrije Grgić (Akademac) 677,5 (578) itd. Vazdušna puška, seniorke: 1. Pejčić (Hrvatska) 503,3 (398), 2.  Andrea Arsović (Partizan) 500, 2, (396), 3. Dvoršak (Slovenija) 499,4 (397)...6. Ivana Maksimović 498,2 (395)... 8. Dragana Todorović (obe N. Beograd Uščće) 497,1 (395)...12. Maja Petković  392, 13. Katarina Biserčić 392, 15. Lidija Mihajlović (sve Niš) 391, 24. Marina Simić (Novi Beograd Ušće) 387 krugova itd.

Seniori: 1. Marko Živić (Niš) 695,7 (591), 2. Šomođi (Mađarska) 695,6 (593), 3. Milutin Stefanović 695 (591), 4. Stevan Pletikosić („Čika Mata“) 594,7 (393), ...6. Milenko Sebić (Policajac) 693,7 (593)...12. Aleksandar Petkovski 586, 26. Andrija Milovanović 578, 36. Milan Stojanović (svi Niš) 568 krugova itd.