Pl: Arsenal rutinski sa Fulamom

Fudbaleri Arsenala ostvarili su prvu pobjedu u 2019. godini. Oni su u 21. kolu Premijer lige savladali Fulam na svom terenu sa 4-1.

Arsenal je već na startu susreta imao sjajnu priliku preko Obamejanga ali promjene rezultata nije bilo. Potom je Sesenjon imao dvije sjajne šanse za goste ali ostalo je 0-0. Arsenal je ipak došao do prednost. Ivobi je uposlio Džaku koji pogađa za 1-0. Do kraja prvog poluvremena nije bilo promjene rezultata iako je Džaka imao još jednu sjajnu šansu.

U nastavku mnogo više sadržaja. Arsenal je nakon sjajne akcije došao do 2-0. Kolašinac je uposlio Lakazeta koji rutinski pogađa za 2-0. Djelovalo je da je sve gotovo ali Kamara vraća goste u igru. Emeri je vidio da mu je tim slab na sredini terena i uveo je Remzija. Uskoro se to isplatilo. Obamejang pogađa stativu a na odbijanac nalijeće Remzi i pogađa za 3-1. Do kraja susreta u listu strijelaca upisao se i Obamejang koji je uz dosta sreće savladao Rika.

Arsenal sada ima 40 bodova i peti je dok je Fulam u zoni ispadanja.