Derbi u Vranju bez rezultatske neizvesnosti

Derbi utakmica Prve rukometne lige za žene, grupa "Istok" između domaće ekipe Vranja i gostiju Đerdap iz Kladova završena je ubedljivom pobedom gošći iz Kladova retultatom 20:12 (9:6).

Iako na početku nije delovalo tako, lider iz Kladova je opravdao epitet favorita i uknjižio je 2 nova boda. Posle rezultatske klackalice sa početka meča, gošće su povele i sigurnom igrom završile prvo poluvreme sa 3 gola prednosti.

U drugom poluvremenu ekipa Đerdapa je dodala gas i polako je povećavala prednost, koja je na kraju i rezultirala pobedom od 8 golova razlike.

Igračica utakmice je bila Andiana Bekerević iz ekipe Đerdapa sa 6 postignutih golova, dok jse kod ekipe Vranja istakla Mina Mitrović sa 4 gola.

Sve u svemu jedna lepa i nimalo neizvesna utakmica. Đerdapu predstoji manje opterećujuća utakmica u Kladovu sa ekipom Vlasotinca, dok Vranje gostuje u Nišu drugoj ekipi superligaša Naise.

Rtanj 31 : 22 Vranje
Hajduk Veljko 35 : 16 Vlasotince
Naisa 2 20 : 27 Đerdap
Radnički 38 : 21 Bor - RTB 2
Radan 44 : 8 Dubočica
Jagodina 2 24 : 30 Žitorađa