12.04.2012 Vinko Janković

Kup Područja Sombor: Pehar Stanišiću

Fudbaleri Stanišića iz istoimenog sela u somborskoj opštini pobednici su Kupa Područja. Oni su u finalnoj utakmici pred svojim navijačima lako savladali ekipu Zadrugara iz Srpskog Miletića u meču čije je prvo poluvreme proteklo u ravnopravnoj borbi sa malo pravih prilika za golove. U istom periodu domaćin je sa nekoliko pokušaja udarcima iz daljine želeo savladati golmana Ranđelovića ali se iskusni čuvar mreže Zadrugara uvek našao na pravom mestu i

ostao nesavladan. Nastavak susreta obeležili su češći ataci napadača domaćih i toje urodilo plodom. Najpre je u 54. minutu susreta posle jednog prodora domaćih , u svom kaznenom prostoru rukom je igrao Vuković i sudija je pokazao na belu tačku, a kazneni udarac je uspešno realizovao Cvetićanin za vođstvo od 1: 0. Šesnaest minuta kasnije, tačnije u 70 , Knežević je sa desne strane uleteo u šesnaesterrac, oštro opalio po lopti, Ranđelović kratko odbio, a Mijić neodbranjivo poslao loptu u mrežu i postavio konačnih 2: 0. U nastavku susreta i gosti su imali priliku za gol , ali je domaći golman Batak smelim intervencijama sprečio gostujuće fudbalere u nameri da ga postignu. Najzreliju priliku Zadrugara iz Srpskog Miletića propustio je u poslednjim trenucima utakmice Rančić. Utakmica je protekla u fer i korektnom nadmetanju, gde su pokazana samo dva kartona, po jedan žuti na obe strane. Sudijska trojka sa lakoćom dobro obavila svoj zadatak.

Stanišić, 11 04. 2o12. Igralište Stanišića , Gledalaca 100. Sudija: Nemanja Mijatović (Sombor) Strelci : Cvetićanin u 54 iz penala i Mijić u 70 za stanišić. Žuti kartoni: Knežević (Stanišić) Pjević (Zadrugar). Igrač utakmice Knežević Dragan (Stanišić) Stanišić: Batak, Vukadinović, Munižaba (Cvetićanin), Šarić, Bobanac, Baljak, Vračarić (Terzija), Jagodić-Kuridža, Mijić, Knežević i Kuridža. Zadrugar: Ranđelović, Pajić, Vuković, Mladenović, Rančić, Jovanović, Blagojević (Stojanović), Branković, Bradić, Stojković, Pjević-